След тревожните новини за разпространението на коклюш в страната ни каква е ситуацията в Пловдив и има ли достатъчно ваксини срещу заболяването? Проверяваме с председателя на Регионалната фармацевтична колегия Димитрия Стайкова и с общопрактикуващия лекар д-р Георги Цигаровски.
Кандидатстудентската кампания за Медицинския университет в Пловдив е открита и текат първите изпити за чуждестранните кандидати. Какво е новото тази година, ще ни разкаже Живка Танчева, която разговаря с проф. Веселина Горанова, заместник-ректор по учебната част на МУ – Пловдив.
Поредния протест на жители на с. Брестовица, които 4 години се борят да пият чиста вода, ще проследи Димитър Владимиров. Хората се заканват да блокират в 17.00 ч. детелината на Пещерско шосе в опит да бъдат чути исканията им.
Жители на карловското село Марино поле започнаха кампания за изграждането на православен параклис. В селището никога не е имало храм. По темата говорим с общинската съветничка д-р Татяна Пелева, която е сред организаторите на инициативата.
Бъдете с нас от 15.10 до 17.00 часа. Ще бъде интересно!
Разнообразни и весели рубрики сме подготвили за вас в „Алтер его“ тази събота“. Вероятно ще имаме и внезапен гост. Освен това очаквайте липсата на нашия традиционен седмичен обзор (с какво ще го заменим – ще разберете, ако ни слушате) и, разбира се, смехомаратон. А музиката – тонизиращите пиеси на Хърб Алперт. „Алтер его” се излъчва..
Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ще мирише на бензин и ще свирят гуми. Говорим за високите скорости, за адреналина, но и за това колко важни са спирачките не само за автомобила, но и за всички ситуации, в които трябва да броим до 10, за да освободим излишната енергия. Големият му урок на спортист е "Научете се губите и ще разбете колко сте..
Обилните дъждове изненадаха неприятно пловдивчани, а сред най-потъпевшите от задръстените от вода улици останаха жителите на район "Южен". Ситуацията постепенно се овладява. В началото на следобедната програма правим и равносметка и изводи за това, което съдава най-големите проблеми. Разговорите са с директорките на общинските предприятия..
Есента реши да се озъби още в началото на октомври. Надявам се само, за да омекне впоследствие, когато покажем уважение и си сложим зимните гуми и скрием късите панталони в гардероба. Така е-жените стават много чувствителни, ако не ги приемеш насериозно! Напълно сериозно започна усмихнатия сезон на театър “Хенд” и очкваме режисьора Ивомир..
В петък сутрин с градски теми и събития, които следим. Сдружение „Спри рака“ стартира национална кампания „25 – Избери живот. Прегледай се навреме!“, в рамките на която организира информационна среща с дискусионен форум с участието на специалисти и пациенти. За профилактика, дагностика и съвременно лечение на онкозаболянията, говорим с Росица..