Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

"Ден след ден" на 9 май

Община Пловдив е в търсене на средства за 8 градски проекта. Надеждите на администрацията са насочени към европрограмата за развитие на регионите, за да намери пари за планираното купуване на електробуси, за строителство на улици, училище и парк.

За това какво да се прави със старата сграда на БНБ на Главната улица се събират и идеи. До сега на интернет страницата на конкурса са представени 42 предложения от 16 държави, сред тях и идеята красивата сграда да стане обществена баня.

 Според повечето досегашни оценки резултатите от приключилите избори в Република Северна Македония не предвещават промяна на досегашните нагласи към България, както и позитивно решение за конституционната поправка, нареждаща българите сред останалите етнически общности в страната. Ще чуем и впечатленията от изтеклата кампания на Георги Марков, специален пратеник на БНР в Скопие.

Посланичката на Руската федерация у нас Елеонора Митрофанова бе в Пловдив за традиционното на 9 май поднасяне на цветя пред паметника „Альоша“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Александър Богдан Томпсън в "Добро утро, ден!"

В последната седмица на ноември ни гостува Александър Богдан Томпсън . Той е сценичният фотограф на Държавна опера - Пловдив.  Свързан е по наследство с музикалното и танцово изкуството, баща му - американец е бил оперен певец, майка му е българска балерина, танцувала в Пловдив и Германия. Фотограф и музикален изпълнител. Завършил е поп и..

обновено на 28.11.25 в 18:15

Арт следобед с „Вход свободен“

В днешното издание на „Вход свободен“ ви срещаме с Георги Терзиев – художник, астролог, пътешественик и преподавател по рисуване. Той представя своята 38-ма самостоятелна юбилейна изложба акварели, включваща 36 непоказвани досега творби, както и премиерата на новата си книга „Приключения от Европа, Арабска Азия и Западна Африка“. Откриването е..

публикувано на 28.11.25 в 09:30

С усещане за финанси и Коледа „Точно днес“

България е в безпрецедентна ситуация, след като проектът на бюджет 2026 беше изтеглен. Какви са рисковете? Отговорите търсим в последното работно утро на ноември. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Има ли шанс новият бюджет на държавата да бъде приет до края на тази година и какво ще се случи, ако това не бъде направено? За..

обновено на 27.11.25 в 16:55

Посоките на недоволството в "Ден след ден"

Могат ли протестите да променят ситуацията в държавата? Въпросът идва след снощното бурното недоволство в София и днешния отзвук за преработка на проектобюдежета. А отговорите са някъде между силата на обществото и слабостите на политиците. Търсим ги с психолога д-р Пламен Димтров в първия разговор в следобедната програма "Ден след ден" този четвъртък...

публикувано на 27.11.25 в 14:45

“Вход свободен” между театъра и музиката

Днес, независимо от облаците и дъжда, сме решени да разсеем есенното униние с решителната подкрепа на режисьора Ивомир Игнатов- Кени, който ще ни гостува лично в студиото на Радио Пловдив. Той ще ни осветли относно предстоящото събитие “Отворени врати Театър Хенд” и сме уверени, че най- подходящото място за огласяване на такива мероприятия е..

публикувано на 27.11.25 в 09:40