Търпението е изчерпано. Подбалканският път и проходът „Троян – Кърнаре“ са затворени предупредително за един час. Пътната блокада е организирана от кметовете на Карлово и селата, пострадали от бедствието през септември 2022 г. – Богдан, Каравелово, Слатина, Розино, и Христо Даново. Те настояват държавата да отпусне 38 милиона лева за възстановяване на разрушените от бедствието мостове, улици и дерета в Карловско. Ако до 12 юни Междуведомствената комисия не се събере и не реши да бъдат отпуснати тези средства, кметовете са категорични, че протестът става безсрочен.
Днешния протест ще проследим на място с помощта на нашия репортер Иванка Петкова.
Ще говорим и за друг протест, но в Пловдив, където родители и бивши възпитаници на ОУ „Петър Берон“ се обявиха в защита на дисциплинарно уволнен учител по физическо, обвинен за блудство с ученички. Неговите защитници са категорични, че обвинението към него е несправедливо и изфабрикувано, за да бъде овакантено мястото му за човек на директора. За казуса и гледните точки по него е репортажът на Даниела Добрева.
И още:
Кога ще ни стигнат европейците, за които Съветът на Европа реши до 2030 година 40% от енергийния микс да е от възобновяеми източници? В България, в Рила, от половин век зелена енергия се произвежда от най-мощната на Балканите водна каскада "Белмекен-Сестримо-Момина клисура". Нейната мощност е сходна с тази на един ядрен реактор. За гигантската „зелена батерия“ на страната ни и огромния потенциал, който имат водните централи у нас ще говорим с д-р инж. Иван Желязков, който има дългогодишен управленски опит в енергетиката - член е на Съвета на директорите на „Централна енергоремонтна база“, бил е заместник-председател на Съвета на директорите на Националната електрическа компания.
Поглед към историята:
Какво символизира връщането на тленните останки на Цар Фердинанд в България? Приехме ли ние, българите, своята история и какви поуки се взехме от нея? За Фердинанд като една от най-противоречивите фигури в съвременната ни история, за плюсовете и минусите в неговото управление и за спекулациите, митовете и легендите за него ще говорим с проф. Даниел Вачков, директор на Института за исторически изследвания към БАН.
В слънчево-дъждвната сряда - 29 май, слушайте програма "Ден след ден" на Радио Пловдив. Започваме след новините в 15 и сме заедно до 17 часа.На 24 ноември православната църква почита света Екатерина, която покровителства майките, плодовитостта и здравето в семейството. Имен ден празнуват Екатерина, Катя, Катерина, Катина, Тина, Тинка и Катрин. Честито на имениците! Двете ни основни теми днес. Какво ни е приготвил последният месец на годината, според астрологията? Очаквайте астро..
Провали се и 5-тият опит народните представители да изберат председател на парламента. Защо депутатите продължават да не могат да изберат „пръв след равни“ 12 дни след старта на Народното събрение? Каква е причината и неизбежни ли са нови, 8-ми поред извънредни парламентарни избори? Питаме политолога Георги Киряков . Румъния и България могат..
Днес в предаването ще се срещнем с жив и истински литературен герой и то без кавички. Той е сърбин, когото любовта е довела в България и Пловдив е неговия предпочитан адрес. Той е кино- документалистът, продуцент и преводач Блажо Николич, чиято собствена съдба прилича на филм. За неслучайните предопределености , срещите със съмишленици, които..
Отложеният край на първото парламентарно заседание на 11 ноември постави на пауза държавата, а последният ден от работната седмица прави особен звучен актуалният за нормализирането на политическия процес въпрос ще успее ли подновеното гласуване да постигне заветните 120 гласа за избор на председател на Народното събрание. Всички други теми за неясни..
На 21 ноември Православната църква чества Въведение Богородично. Празникът се чества и като Ден на християнското семейство и на православната младеж. Символиката на празника е новото начало за духовен растеж. Темите днес : Грижата за уникалните мозайки в Епископската базилика на Филипополсблъска позициите на съветници и кметска управа в..