Началото на новата седмица започваме с предупреждение за жълт код за горещо време в цялата страна, но и с „горещите“ резултати от направените от нас избори.
След вота 2 в 1 – какво ни очаква – ново бъдеще за България или по две от същото? Следим последните резултати от вота за български и европейски парламент. Как премина следизборната нощ в 16-та и 17-та РИК ще научим от Димитър Владимиров. Очакваме и включване от Антоанета Петричанска, която също следи работата на двете комисии.
Изборните резултати коментираме със Светлин Танчев от "Галъп". А първи политически анализи очакваме от политолозите доцент Татяна Буруджиева и Димитър Аврамов.
Тестваме и мнението на пловдивчани. Харесват ли им резултати и какви са очакванията от новоизбраните депутати? Яница Марова ще тества мнението на хората от Пловдив.
Ще влезем и в конкретика за изборните резултати в Пловдив. Наши събеседници ще бъдат представители на основните политически сили в града, журналисти и политически анализатори.
А за европейския вот ще говорим с Владимир Кисьов, председател на УС на фондация „Европейски институт“, а също и главен преговарящ на Република България в преговорите за присъединяването на страната ни към Европейския съюз.
Във вторник сутрин поглеждаме към думите, които ще бележат дните през следващите месеци - дефицит, данъчна политика, събираемост на приходите и ръст на разходите. За идеята на КНСБ за промени в данъчната система от догодина и последвалата остра реакция на КРИБ, за предизвикателството пред правителството да изпълни ангажимента си за ръст на..
Изборите за Общински съвет преподредиха политическата карта на общината, в която, освен град Пазарджик, са още 31 села. Малко над 35 % от избирателите дадоха гласа си на извънредния вот вчера. С най- голяма подкрепа е ДПС, следва ги коалицията, от която е кметът Петър Куленски -ПП ДБ, трета изненадващо се подрежда партия „Свобода“, едва след нея..
В понеделник ще Ви разходим до Асеновград, където Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ – Пловдив) и Община Асеновград канят всички граждани и гости на града на Празник на занаятите и вкусовете: традиции от сърцето на Биосферен парк „Червената стена“. Фестивалът ще се проведе на 17 октомври /петък/ в центъра на града...
Понеделник сутрин с актуалните теми и гласовете, които движат деня. Българският Червен кръст започва раздаването на пакетите „Подкрепа“. В Пловдивска област получателите са над 36 хиляди души. Как ще се осъществи кампанията и кои хора ще получат помощ, ще чуем от директора на областната организация Таня Георгиева . Преди сезона на грипа и..
Тази година известният пловдивски художник Матей Матеев празнува своя 80 годишен юбилей. С изложбата „Живот“ която откри тази пролет - той събра свои картини в Градската художествена галерия - Пловдив. Във вторник, от 18 часа в Първо студио на Радио Пловдив ще се състои премиерата на деветата му книга Случайник. Поетесата Елена Диварова ще..