Грижим се за себе си и околната среда, този четвъртък. Ателие с екологична насоченост „Пътят на отпадъка“, за деца от 8 до 12 години. В петък, 14 юни, от 17 часа. Водещ на събитието е Цветелина Гарелова. Тя ще ни разкаже повече, след 13.30 часа.
Гостува ни и г-н Пламен Попов. Поводът е началото на записването, за новото издание на националната кампания „Започни млад“. Тази година домакини на събитията са София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Велико Търново, Монтана и Смолян. Очаквайте, след 14 часа.
Рубриката „Предразсъдъци и следразсъдъци“ е запазена марка на Жоро Пеев.
Започваме, след новините в 13 часа.Сгарфитото на Димитър Киров, известно като "Кончетата", от северната страна на Тунела е на снимката, с която аноносираме разговор в предаването "Точно днес". Ще го водим с изкуствоведа проф. Галина Лардева по повод 90 години от рождението на художника, които отбелязваме днес. Ще чуем и част от думите на Ди Киро от интервю в Златния фонд на БНР...
На прага на матурите тази година какво е новото и колко са зрелостниците, които ще полагат изпити в Пловдивска област? По темата Живка Танчева разговаря с началника на РУО – Пловдив Иванка Киркова . Дни след приемането на пловдивския бюджет синдикатите започнаха процедура по Закона за уреждане на трудовите спорове с искане да се увеличат..
В предаването днес Ви срещаме с усмивка и Ви призоваваме да останете в компанията ни до късния следобед. "Със стих и ноти в навечерието на 24 май" е събитието на което Ви каним заедно с поетесата Елена Диварова веднага след новините в 14:00. Празничният рецитал на млади творци - приятели и членове на НЧ "Възраждане 1983" ще се проведе на 22 май в..
„Точно днес“ сблъсъкът за еврото продължава. Може ли цените да тръгнат нагоре още с излизането на положителен конвергентен доклад? Има ли страната ни финансови буфери и пакет от адекватни мерки? Отговорът търсим от финансиста Димитър Георгиев. И още какво е мястото на изкуствения интелект в услугите по заетостта и управлението..
Днес в предаването посрещаме Яна Делирадева- диригент на хор “Детска китка”. Тя ще сподели впечатленията си от престижения международен хоров фестивал Vox lucensis- 2025 в Лука - Италия, емоцията от спечелените награди и приемствеността в пловдивската хорова традиция. Във втората част на предаването очакваме проф. Стела Динкова от АМТИИ..