В утрото на 17 юни говорим за профилактичните прегледи, за трафика в Пловдив и политиката на местно ниво. Обръщаме поглед и към ценни църковни артефакти от далечното минало. Ето темите и събеседниците:
И в разгара на лятото пътните ремонти, а от там и проблемите с трафика, продължават. Отвориха за движение ремонтираната част на Кукленско шосе, но пък затвориха за шест месеца Бетонния мост. А в район Западен се възстановява движението на влаковете за Карлово и Хисаря от Централна гара. Това означава, че бариерите по прелезите на бул. Копривщица отново ще се пускат, а пловдивските шофьори ще чакат в задръствания.
Каква е пътната обстановка в район Южен в първия работен ден след затварянето на Бетонния мост ще провери Даниела Добрева. На Иванка Петкова пък е репортажът за заработването на жп бариерите в Смирненски.
От трафика се прехвърляме към политическата сцена на местно ниво. Какво означава за Пловдив, че кредитният рейтинг на града е спрян заради липсата на информация? Какво очакват общинските съветници от държавата на фона на преговорите за правителство и разцеплението между ПП-ДБ и ГЕРБ на национално ниво ще се отрази на местно? Темите коментираме с общинския съветник от ПП-ДБ Николай Гюров.
Говорим и за рака на кожата и как да се предпазим от силното слънце през лятото. Поводът са безплатните профилактични прегледи за рак на кожата в КОЦ – Пловдив. Събеседник е д-р Албена Чолакова от КОЦ- Пловдив.
Показват ценна богослужебна утвар и одежди на Пловдивската митрополия в храма „Св. Димитър Солунски“ в Стария град. Най-старите артефакти датират от 17 век. Повече за показаните предмети ще разкаже отец Емил Паралингов, завеждащ музейната сбирка на пловдивската митрополия.
В минутите за култура Веселина Пеева ни води на изложбата на Илиян Шарков в галерия „Сигна“.
Гост в "Добро утро, ден" тази седмица е писателя Галин Никифоров. С него разговаря Живка Танчева.
Започваме след новините в 6 и сме до 9:30. Слушайте ни.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..