Уви, и след втория кръг консултации при президента Румен Радев, неизвестните пред България остават. За тях ще говорим в утрото на 26 юни, ето какво ще чуете във времето до 9.30 ч.:
Коалиция „Продължаваме промяната-Демократична България“ в ролята на опозиция. Как ще се разбърка политическият пъзел? Политологът и университетски преподавател професор Светослав Малинов с отговор на основния въпрос.
Добавяме по темата и още едно мнение, а именно на БСП. Представителите на столетницата заявиха, че са готови да приемат третия мандат и заговориха за пробългарско правителство. На какво разчитат малките партии? По темата ще включим Иван Петков, пловдивски депутат от БСП.
Защо агресията срещу лекарите в България се увеличава в годините и за какви действия ще настояват съсловните организации? Наш събеседник по темата ще бъде председателят на БЛС доктор Иван Маджаров.
Ще говорим и за социалните услуги, които православната църква у нас предоставя. Отец Серафим Янев от Кремиковски манастир „Свети Георги Победоносец“ ще ни разкаже повече за тях, както и кои са тези, които се предлагат в Пловдив и областта.
Следим и какво се случва с ремонта на Централна гара и какво означава това за пътниците на железопътния транспорт. По кои направления се налага комбинирано пътуване с влак и с автобус, заради проблеми по жп трасето? По темата ще чуем интервю на Димитър Владимиров с Георги Вардев, директор на "Управление на движението на влаковете и гаровата дейност" към Национална компания "Железопътна инфраструктура".
В зона „Култура“ на Радио Пловдив ще ви заведем на изложба в галерия „Аспект“. Там платната си показва Мария Райчева, а с нея ни среща Елена Крушкова.
В рубриката „Добро утро, ден!“ ще си припомним гостуването на Йордан Велчев – известен писател и поет, носител на голямата награда „Пловдив“ за цялостен принос в културната сфера.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..