Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Вход свободен" под лупата на юли

Снимка: БГНЕС

В началото на  лятото  градът се е оставил напълно на милостта на слънцето. Под тепетата се живее комфортно само сутрин и след полунощ. Всички разчитат само на живителния хлад на климатиците и благославят наум техническия прогрес. Вече сме в същинското сърце на юли и по тези места дебелата сянка  е единственото естествено спасение от безмилостната лупа на лятото. Отпускарският сезон вече започна и трафикът  значително  олекна, което все пак е някаква компенсация за останалите в Пловдив работещи хора. Без страх от жегата , бодро и жизнерадостно ефирът на Радио Пловдив продължава да пръска ведра свежест и  противодейства  успешно  на температурните своеволия на юли! Такова е и днешното издание на "Вход свободен"!
Започваме веднага след новините в 13 часа!

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В "Ден след ден" - каузата "Ремонт на жилище за майка с три деца"

Новината за наложените от САЩ санкции на двете руски компании „Лукойл“ и Роснефт измести на втори план дебата за кройката на властта, след като стана ясно, че Пеевски ще подкрепя правителството и без да иска постове в законодателната и изпълнителната власт. Напълно оправдано, защото рафинерията у нас е собственост на „Лукойл“ и е най- големият..

публикувано на 23.10.25 в 14:45

Между самбата и добрата храна във „Вход свободен“

В разнообразието ни е силата. Този четвъртък говорим за „Самба под тепетата“ – документален филм за приликите между Пловдив и Рио де Жанейро. Гостуват ми авторите на филма, колегите от ПОТ – Йоана-Криста Соколова и Станимир Симеонов. В Пловдив се провежда международна конференция на тема "Достъп до добра храна: Храната и Училищата" на 23..

публикувано на 23.10.25 в 09:30

„Точно днес“ – за децата, здравеопазването и политиката

В утрото на 23 октомври говорим за темите, които ще диктуват бъдещето – както на страната, така и на подрастващите. Ето какво ще чуете във времето до 9:30 часа: Идва ли краят на големите ремонти в Пловдив и какво предстои до края на 2025 година в града? Отговорите на тези важни за пловдивчани въпроси ще търсим от ресорния заместник-кмет..

обновено на 22.10.25 в 16:55

"Ден след ден" на 22 октомври

Общественото напрежение нараства. Това посочват две изследователски организации, които дават числов израз на наблюденията си върху това как хората в страната възприемат случващото се. Индексът на общественото напрежение за третото тримесечие на тази година е 6,09 и е определен като висок и показващ трудно контролирани рискове. Ще разговаряме с..

публикувано на 22.10.25 в 14:08

“Вход свободен” в палитрата на есента

Есента остави привидната си скромност, взе вълшебната си четка, смело смеси благородно жълтото с червено и охра, и започна да рисува дървесните одежди с цялата фантазия на палитрата си. Преди да хвърлят дрехите си, дърветата ще ни покажат целия пълнобагрен от котюр на артистичния сезон. За живота като фокус и фокусите на живота във "Вход..

публикувано на 22.10.25 в 09:05