Предложението на районния кмет на „Западен“ Тони Стойчева за прекратяване на договора за наем на имота, отреден за паркинг на общински терен пред болница „Пълмед“, влиза в дневния ред на сесията на Общинския съвет.
С него се предлага да се задължи кмета на Пловдив Костадин Димитров да прекрати договора за наем от 6 ноември 2023 година, сключен между Община Пловдив, от една страна като наемодател, и „Булфарма“ ООД, от друга страна като наемател. В същото време се предлага да се проведе обществено обсъждане за ползването на общинския терен пред частната болница.
До внасянето на предложението се стигна, след като жители на „Западен“ протестираха няколко пъти срещу изграждането на частен паркниг върху част от имот, който е публична общинска собственост и се намира на булевард „Пещерско шосе“.
Междинните резултати очертават ДПС - Ново начало (16,93%) като първа политическа сила в Пазарджик. На втора позиция са ПП-ДБ (12,34%), следвани от ПП "Свобода" (9,81), БСП (7,65) и ГЕРБ (6,38). Преди окончателните резултати и разпределението на мандатите в новия 41-местен парламент границата преминават МИР (4,16) „Възраждане“ (3,99) и..
Българският Червен кръст в Пловдив и областта започва да раздава пакети с хранителни продукти, почистващи препарати и хигиенни материали. 36 229 са получателите в региона. Кампанията е в изпълнение на операция „Подкрепа“ от Програма „Храни и основно материално подпомагане" и е съфинансирана от Европейския социален фонд Плюс. В цялата страна..
И тази седмица от понеделник до четвъртък изцяло ще бъде спирано движението по магистрала „Тракия“ за София между 24 и 33 км заради продължаващи ремонти. По четири пъти следобед - в 12 ч., 14 ч., 16 ч. и 18 ч., за около 30 - 45 минути ще се спира трафикът на всички превозни средства, пътуващи от Пловдив към София. През това време всички ленти..
Тридневна международна конференция, посветена на 80-годишнината от рождението на изтъкнатия литературен критик и историк, писател и преводач проф. Светлозар Игов, организират съвместно ПУ „Паисий Хилендарски“ и ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“. Форумът стартира във Велико Търново на 11 октомври, а днес споделеното домакинство ще поеме Катедрата по..
Пешеходният подлез на кръстовището на бул. „Цариградско шосе" и ул. „Ландос" в Пловдив ще бъде отворен след мащабен ремонт, продължил близо година. Това ще стане на официална церемония с участието на кмета на район „ Източен ” Емил Русинов. Подлезът осигурява пешеходна връзка към квартал „Столипиново“ и цялостното му обновяване е предпоставка..