Ще посветим малко време на разговори за мързела. Психологът Емилия Сотирова се включва. Как съвремието ни кара да се чувстваме мързеливи? Дали, наистина, сме мързеливи в крайна сметка?
Пореден епизод от рубриката „Предразсъдъци и следразсъдъци“, с Жоро Пеев, ще има след 14.30 часа.
Очаквайте и извънредно издание на рубриката „За и против“. Лято е и философското ни мислене, и енергия са се развихрили.
Започваме, след новините в 13 часа.
Тази неделя говорим за премиерата на фотографския албум „Sub Specie Lucis“ - „От гледна точка на светлината“, на Зорница Гъркова (Гръмкова). Тя е автор и на два сборника с разкази. В момента пише дебютния си роман „Стъкленицата“, за който също ще ви разкажем. Премиерата на фотографския албум е утре, на 6 октомври, от 18 часа, в Регионален..
Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ще мирише на бензин и ще свирят гуми. Говорим за високите скорости, за адреналина, но и за това колко важни са спирачките не само за автомобила, но и за всички ситуации, в които трябва да броим до 10, за да освободим излишната енергия. Големият му урок на спортист е "Научете се губите и ще разбете колко сте..
Обилните дъждове изненадаха неприятно пловдивчани, а сред най-потъпевшите от задръстените от вода улици останаха жителите на район "Южен". Ситуацията постепенно се овладява. В началото на следобедната програма правим и равносметка и изводи за това, което съдава най-големите проблеми. Разговорите са с директорките на общинските предприятия..
Есента реши да се озъби още в началото на октомври. Надявам се само, за да омекне впоследствие, когато покажем уважение и си сложим зимните гуми и скрием късите панталони в гардероба. Така е-жените стават много чувствителни, ако не ги приемеш насериозно! Напълно сериозно започна усмихнатия сезон на театър “Хенд” и очкваме режисьора Ивомир..
В петък сутрин с градски теми и събития, които следим. Сдружение „Спри рака“ стартира национална кампания „25 – Избери живот. Прегледай се навреме!“, в рамките на която организира информационна среща с дискусионен форум с участието на специалисти и пациенти. За профилактика, дагностика и съвременно лечение на онкозаболянията, говорим с Росица..