Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За кризите и необходимите промени „Точно днес“

| обновено на 19.08.24 в 16:44
Снимка: Александър Маринов

Неизвестните пред България се увеличават, а след политическата криза – ще попадне ли страната и в конституционна? Отговорите търсим в утрото на 20 август, ето и нашите събеседници във времето до 9.30 часа:

Бившият правосъден министър в кабинета „Денков“ и преподавател по конституционно право доцент доктор Атанас Славов от „Да, България“ за безпрецедентната ситуация с отказа на президента Румен Радев да подпише указ за нов служебен кабинет начело с Горица Грънчарова. С него ще говорим защо „зациклиха“ конституционните промени, приети в предишното НС с гласовете на ПП-ДБ, ГЕРБ-СДС и ДПС.

Допълваме темата и с още едно мнение. Какво следва при тази ситуация и има ли право досегашният служебен кабинет да проведе извънредни избори? Конституционалистът доцент Христо Паунов от Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“ ще разясни този казус.

И още теми в утрото на 20 август:

Защо синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ се обяви за премахване на външното оценяване след 4-ти и 10-ти клас, а също и срещу заповед на пловдивкия кмет за отваряне на училищните дворове за децата? Това ще научим от председателят на организацията Юлиян Петров.

Ще говорим и за проект „Помогни ми да се справя сам“, който е насочен към подобряване на качеството на живот на децата със специфични образователни подребности в Пловдив. Повече за него ще ни разкаже Живка Драганова, председател на Лицензиран montessori център – Първи стъпки.

В зона „Култура“ ще Ви поканим на самостоятелната изложба на пловдивската художничка Полина Станчева, която се открива в четвъртък, а повече за нея ще научим от интервюто на Живка Танчева.

Преди всичко това „Добро утро, ден!“. В рубриката ни ще си припомним гостуването на Николай Няголов




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

На 9 октомври "Точно днес"

В четвъртък сутрин с пловдивски акценти и коментар на важните събития от деня.  Първият по рода си европейски иновационен хъб за дигитална трансформация на комуналния сектор събира в Техническия университет в Пловдив водещи експерти от водния сектор и енергетиката, представители на държавни институции, академичните среди и бизнеса, обединени около..

публикувано на 08.10.25 в 17:00

Цени и опасности в "Ден след ден"

За двойните обозначения на цените, за силата на природата и застрояването в градска среда, за последствията от бедствията. Това ще бъдат част от темите в  следобедната програма "Ден след ден" на 8 октомври.  Събеседниците - Габриела Руменова от платформата "Ние, потребителите", архитект Чавдар Тенев от пловдивската камара на архитектите, Радина..

публикувано на 08.10.25 в 14:57

Предизвикваме късмета във „Вход свободен“

Изложбата „Рекламата е душата на търговията“, представя Държавен архив, Пловдив. Една интересна разходка из първите печатни реклами в България, от началото на ХХ век. Ще бъде представен и албумът „Пловдив през призмата на времето“. Рубриката „За и против“, традиционно, е част от програмата ни в сряда. Късметът ни е тема. Говорим и за..

публикувано на 08.10.25 в 09:30

"Точно днес" - черно на бяло

Октомври се оказва с доста изненади у нас. С дъжда и бедствието по морето, със снега в Родопите и не на последно място - с политическите сделки, които тепърва ще отшумят и ще изникват нови.  Политологът Георги Киряков питаме за поредната доза остра риторика между власт и опозиция, за целите на една статия в американски вестник, за главния прокурор и..

публикувано на 07.10.25 в 15:02

"Ден след ден" лошото време продължава

Едва в петък се очаква дъждовете да спрат. Добрата новина е, че в област Пловдив обстановката е спокойна, но Родопите побеляха от сняг, включително и курортът Пампорово. Най-изненадани бяха шофьорите, които с летните гуми се озоваха на пътя. Следим в движение ситуацията и в двете области и ще ви информираме за „капаните“ на лошото време. В..

публикувано на 07.10.25 в 14:37