Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С горещите теми на лятото „Точно днес“

| обновено на 22.08.24 в 16:41
Снимка: Александър Маринов

Лятото е в разгара си, а горещо се оказва не само на политическата сцена, но и в обществения живот. За проблемите и възможните решения ще говорим в утрото на 23 август, ето какво ще чуете във времето до 9.30 ч.

Мисия възможна ли е нов служебен кабинет с премиер Димитър Главчев? Политологът и университетски преподавател доцент Иво Инджов ще чуем с анализ на политическата ситуация у нас.  

Ще се отправим и към село Павелско, където жителите обявиха блокада на пътя Смолян-Пловдив. Тя е провокирана от безводието там и е насрочена за тази неделя. Репортаж по темата на Радостина Чернокова.

А какво откриха археолозите под Бетонния мост и ще възпрепятства ли работата им ремонтните дейности на жп линиите и новото съоръжение? Ръководителят на археологическите разкопки Петър Зидаров ще бъде наш събеседник по темата.

В зона „Култура“ ще ви заведем на изложбата на украинската художничка Оксана Стратийчук в музейна галерия „Димитър Георгиев“ в Стария град. А повече за нея ще ни разкаже почетният консул на Украйна в Пловдив инж. Димитър Георгиев.

Ще Ви поканим и на спектакъла VIVA L'OPERETTA, VIVA L'OPERA, който е част от Opera Open и ще се състои на 24 авугст. Повече за него ще научим от интервю на Веселина Пеева с Георги Динев, който е режисьор на спектакъла.

Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ни ще си припомним гостуването на професор Велин Станев




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51

За най-обичания национален герой днес във "Вход свободен"

Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история!  За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..

публикувано на 19.02.25 в 09:30

"Точно днес" - памет и политика

В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил  това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...

публикувано на 18.02.25 в 17:00

"Ден след ден" на 18 февруари

В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..

публикувано на 18.02.25 в 14:13