По малко от две седмици имат политическите партии, за да стегнат редиците си и да решат как ще се явяват на предсрочните избори на 27 октомври. Пред труден избор са две от основните парламентарни партии ДПС и БСП.
Въпросителни има и пред коалицията на ПП-ДБ. На 11 септември ЦИК приключва приемането на документите за регистрация на политическите формации за вота. Политическата ситуация и очакваните развръзки коментираме с ПР експерта Диана Дамянова.
Дамянова смята, че ДПС винаги функционира по методите на Доган. "Днес обаче Пеевски има повече лостове, които дърпа и създава технически дискомфорт на Доган.", посочи Дамянова. Тя каза още: "Доган желаеше да излезе от борда на директорите на ТЕЦ Варна и станалото е семейна разправия, която показва, че ДПС не е чисто политическа партия, а била семейна собственост. Историята на ДПС през последните 30 години го показва. Единствената изненада е, че Делян Пеевски през тези години е успял да се врасне много стабилно в партията и притежава симпатиите на половината от нея, и с Доган не могат да си я разделят. Доган няма желание да влезе в активната политика, но това не пречи да го сложат в листа. Битката е кой ще вземе златните букви "ДПС". Моята прогноза е, че ще има две нови ДПС, също и, че ще има много нови партии в парламента.
БСП и развитието там: Те са в етап на много силен разпад, но това там е класика. Там ще се намери компромис, при който ще се явят с единна листа. Чувам, че Корнелия Нинова ще се яви на вота с друга партия.
ПП-ДБ и очакването от тези формации: Самото обединение при тях беше смислово неадекватно. Едната партия, ДБ в частта - ДСБ са се имали за десни, докато ПП се позиционира като ляво либерална партия. И този път ще се явят заедно, защото времето ги притиска. След тези избори ще се разделят, защото са идеологически несъвместими.
Еврокомисар от България: Главчев в търсене на политически консенсус ще изпрати представителите на ГЕРБ и ПП-ДБ. Екатирина Захариева е една добра кандидатура.
Национално сдружение на Общопрактикуващите лекари в България провежда в Пловдив Отчетно-изборното си събрание, на което ще избере ново ръководство на съсловната организация. На събранието те ще обсъдят основни насоки за дейността на сдружението през следващите четири години. Освен избор на Председател на УС, заместник председатели, Секретар и..
Законът за автомобилните превози ощетява пловдивчани, предупреждава общинският съветник Николай Гюров в интервю за Радио Пловдив Новите промени в Закона за автомобилните превози, приети от Народното събрание, ще се отразят неблагоприятно на пловдивчани – това заяви в ефира на Радио Пловдив общинският съветник Николай Гюров от..
Тази година Радио Пловдив празнува 70 години от първото ефирно излъчване. Гостът ни в "Добро утро, ден" , създател на сайта "Предавател", обаче намери данни за първите му стъпки още през 30-те годинина миналия век. С него говорим за "златните" години на радиото, когато оркестри на живо са забавлявали аудиторията, за предизвикателствата днес и за..
Народното събрание решава дали да назначи особен управител на "Лукойл Бургас". Решението се очаква до края на деня. "Меко казано за мен това е скандално, тъй като предоставя на управителя изключителни правомощия без съдебен или административен контрол, което може да доведе до фалит или източване на компанията! Не говоря само за "Лукойл" - Бургас, а..
Държавата поема контрола над „Лукойл“. По спешност парламентът реши да постави рафинерията в Бургас под управлението на особен управител, след като САЩ отказаха на швейцарската компания, купувач на международните активи на „Лукойл“, определяйки я като марионетка на Кремъл. Особеният управител ще има изключителни правомощия – решенията му няма..