Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Точно днес" за новостите преди есента

| обновено на 17.09.24 в 16:50

Приближаваме към есен 2024 година, която ще настъпи на 22 септември. Трупаме новини за изборите, на които едни от партиите ще се явят разделени, а други с опит за коалиции. Дали след разрива в ДПС има знаци за успешно представяне на вота, защо БСП и партиите към нея предприемат хода "лидерите крачка назад" - част от въпросите към политолога доц. Иван Начев

24 партии и 9 коалиции ще се явят на поредните изборите през октомври. За кампанията в Пловдив на БСП-Обединена левица ще разговаряме с народния представител Иван Петков.

Нови инициативи в сектор земеделие, ще ги представим с агробизнесмена от село Мало Конаре Иван Кабуров, който е домакин на седмата точка от АгроХъб България. 

За поредна година отбелязваме Деня без загинали на пътя -18 септември, повече от разговора с и.д. началник на отдел "Охранителна полиция" старши инспектор Христо Кирков от ОД на МВР в Пловдив.

В зона "култура" - Веселина Пеева ще ни представи унгарското участие в Пловдив на театралния фестивал "Сцена на кръстопът".

"Добро утро, ден!"  е с участието на Виктор Янков, от общинската фондация Пловдив 2019.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Теми в предаването "Точно днес" на 24 февруари

Новата седмица продължава дебата за бюджета , който ще се обсъжда от тристранния съвет в понеделник. Каква кауза ще отстояват синдикатите и как смятат да я защитят? Въпросът е към вицепрезидента на КТ "Подкрепа" Ионаис Партениотис. Защо заразата от птичи грип в Пловдивска област расте? Трето огнище установиха ветеринарните власти и по думите на..

публикувано на 23.02.25 в 16:11

Клуб "Неделя" - за живота в киното и на синия екран

Днес в предаването посрещаме любимия на поколения българи киноактьор Любен Чаталов. В навечерието на 75-тия му рожден ден ще говорим за пътя на артиста през годините, 200-те роли в киното, срещите със звезди от световната сцена, обичта на публиката и любовта, която огрява дните му. Във втората част на Клуб “Неделя” предстои среща с един..

публикувано на 23.02.25 в 09:55

Ранно утро с "Шейкър"

Посрещаме заедно последната неделя на февруари. Студено, но слънчево, времето все пак напомня за предстоящата пролет.Такива са и емоциите нй - светли, с надежда за по - добри дни!  Със Сърпухи Каприелян - ръководител на Арменската скаутска организация “Хоменътмен”. За идеите, за целите на скаутското движение, ще ни разкаже гостенката ни, както и за..

обновено на 23.02.25 в 09:54

Румен Стоичков в "Добро утро, ден!"

Дългогодишният водещ на предаването „Нощен хоризонт“ на БНР Румен Стоичков е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той има над 1600 предавания и над 2000 репортажа. Работата му винаги е била посветена на хората и решаването на техните проблеми. Категоричен е, че един репортер трябва да подобрява живота на хората. В продължение..

обновено на 22.02.25 в 07:09

Въздух, безопасност и конфликти в "Ден след ден"

Справя ли се община Пловдив с мръсния въздух , след като вече отминаха дните с превишени норми на фините прахови частици ? Само отоплението с твърдо гориво ли е причина за високите им стойности, които бяха измерени наскоро или има и други замърсители ? Можем ли да говорим за зелен билет в градския транспорт? Въпросите са към зам.-кмета по екология Иван..

публикувано на 21.02.25 в 14:47