Продължавайте предположенията и дискусиите около това как театралните и музикални състави могат да се окажат в центъра на значимата финансова измама. Към днешна дата е в сила констатацията на службата на министъра на културата Найден Тодоров, че правомощията на директорите на театрите са много големи, както и заканата му ,че в тази ситуация ще действа абсолютно безмилостно. Ще чуем и реакцията на Христо Мутафчиев, председател на Съюза на артистите в България.
В подготовката на идващите избори от ЦИК отчетоха спада на заявленията за гласуване в страната, както и че машините за гласуване остават на съхранение в досегашния склад. За критичен поглед върху изборната подготовка търсим Стефан Манов от Обществения съвет към ЦИК.
Доколко спестяването е предпочитан избор в България- за това ще говорим с икономиста Стоян Панчев от ЕКИП. Сдружението е направило изследване по темата заедно с изследователския център „Тренд“.
Веселина Пеева ни среща с художника Кирил Божков, който за своята 60-годишна открива изложба в пловдивската галерия SIGNA.
В последния работен ден, по традиция се грижим за правилната настройка на емоциите! Предстоят ни цели два почивни дни, в които има куп възможности за забавления. Ще ви разкажем за започващия днес Фестивал на българската легенда "Самодивско сборище". Програмата се простива в три дни, и е повече от богата! Темата за второто издание на фестивала е "Змей,..
В края на работната седмица тръгваме по стъпките на храните и техните цени. Поскъпване на сиренето, яйцата, хляба, месото и минералната вода, отчитат от НАП, КЗК и КЗП, които подеха кампания за борба със спекулата на прага на еврозоната. На фокус през следващите дни е и законът за агрохранителната верига, който цели да сложи ред в пазара и да..
Позитивните оценки на евроинституциите за готовността на България да въведе еврото съжителстват с предпазливост от българското финансово министерство при представянето на обичайните месечни данни за изпълнение на бюджета. На това обръща внимание бившият депутат от „Демократична България“ Владислав Панев. Държавните разходи, по думите му, остават..
Всички я помним тази песен, която приятно натрапчиво повтаря “и замириса на море!”. Защото някои вече си я припяват, напук на отеклото международно положение и вътрешните ни неразбории. Националните ни метео-температури от десетина дни вече са съвсем летни и е въпрос само да прекрачим астрономичната граница, за да сложим официалния печат: ЛЯТО!..
Програма "Точно днес" на 19 юни започва от 06:00 часа, до 09:30 анализираме темите на седмицата със събеседниците ни. Възможният мир се отдалечава в Близкия изток. Темата за войната между Израел и Ирак коментираме доц. Велизар Шаламанов , военен експерт. "Киберсигурността в защита на хората, образованието и обществото" е надсловът на кръгла маса,..