Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ден след ден" транспортни неволи и благотворителност

За недоволството на жители на 2 села - Трилистник и Войводиново, ще стане дума в първия час на днешното предаване.

В събота жители на Трилистник ще протестират заради забавеното с месеци строителство на жп-надлез, заради което се налага да обикалят десетки километри, за да стигнат до училища, детски градини, лекари или аптеки в близките села. За недоволството си ще говорят Василена Нанева и кметът на селото Мирчо Петров.

В неделя пък жители на Войводиново излизат на втори протест в рамките на месец заради 3-годишен ремонт на „Брезовско шосе“ и заради това спрени автобуси. Те настояват местната власт да вземе спешни мерки за решаването на проблемите им. По темата говори Дамян Янков от Войводиново.

Ще чуем и репортажа на Севдалин Палаузов за днешното заседание по делото „Цалапица“ за убийството на 24-годишния Димитър Малинов.

Ще говорим заедно с Никол Димитрова за благотворителната кръводарителска кампания „Усмихни сърце“, която стартира за пети път в Отделението по трансфузионна хематология в МБАЛ – Пазарджик.

На финала Невена Петрова ще ни разкаже и за най-старото обработено злато в света, открито в селищната могила Юнаците, което РИМ – Пазарджик представя за първи път.

Бъдете с нас от 15.10 до 17.00 ч. Ще бъде интересно! 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

„Точно днес“ – студен полъх по горещите теми

В студеното утро на 12-ти февруари ще говоримв за цени, доходи и не/доволството на българите. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Популизъм или реална мярка за намаляване на цените на хранителните магазини е анонсираният бойкот на магазините за 13-ти февруари? Финансовият анализатор Светозар Гледачев ще бъде наш събеседник по..

обновено на 11.02.25 в 16:55

"Ден след ден" плуваме в свои води

Съвсем скоро се очаква Пловдив да се сдобие с уникално съоръжение – олимпийски плувен комплекс „Младост“, който се намира на Гребната база. За параметрите на спортното бижу и ще могат ли пловдивчани също да спортуват там, говорим с арх. Тодор Абаджиев , проектант на плувния комплекс „Младост“. Днес е Международният ден за безопасен интернет,..

публикувано на 11.02.25 в 14:45

Емоционално с „Вход свободен“

Тема ни е изложбата „ПроБудени пространства“, на Петра Добревска, която се открива на 14 феврари, в Пловдив. В рубриката „Брейнсторминг“, психологът Емилия Сотирова за мързела като блокаж, психически и емоционален. Следразсъдъчният коментар на Жоро Пеев, също ни е в програмата. Очаквайте и рубриката „На кино“. Започваме, след..

публикувано на 11.02.25 в 09:30

На 11 февруари "Точно днес"

Вторник сутрин с анализ и коментар на важните теми, които следим в развитие. До 9.30  говорим за цени и бойкот, здраве и лечение. И още: пътуваме с Родопската теснолийнека и приемаме покана за изложба в галерия "Възраждане".  С Габриела Руменова от онлайн платформата „Ние, потребителите“ коментираме темата за насрочения за 13 февруари  "Бойкот на..

обновено на 10.02.25 в 16:54

Мед и жило "Ден след ден"

Срещу безконтролното застрояване на Пловдив се обявиха и общинските съветници от БСП в града. Преди дни колегите им от ПП-ДБ в местния парламент нарекоха бомба със закъснител предстоящото изграждане на жилищен комплекс от небостъргачи в квартал „Филипово“. Социалистите дори настояват за временна забрана и преразглеждане на Подробния устройствен план на..

публикувано на 10.02.25 в 14:57