На днешния празник на авиацията и Военновъздушните сили Музеят на авиацията в Крумово ще предложи специална програма, посветена на историята на българската авиация.
Посетителите ще имат възможност да разгледат новата фотодокументална изложба „С крилата на противника. Трофейните самолети на България (1915 – 1918)“. Тя разказва за съдбата на някои от над 20-те противникови аероплана, свалени или кацнали по различни причини на територията, контролирана от Българската армия по време на Първата световна война.
"След Първата световна война България не разполага с бойна авиация и нашите пилоти, с риск за живота си, се учат на аероплани, които са пленени или кацнали на наша територия. В тази изложба, с помощта на около 20 платна, разказваме за самоотвержеността на българските пилоти в пилотирането и използването им в бойни условия", обясни в предаването "Точно днес" директорът на музея на авиацията в Крумово Рада Банялиева.
Тя допълни, че през целия ден ще бъде отворен салонът на самолет Ан-24, в който ще се прожектира филмът „Балан: Спомени летят“.
Най-любознателните почитатели на българската авиация през целия празничен ден ще имат възможността да тестват своите знания в играта „Страници от миналото“, където ще отговарят на 10 въпроса върху интересни факти, представени в постоянната експозиция на музея.
Започва енергийното обновяване на многофамилна жилищна сграда на бул. „Шести Септември” № 203-205 по етап 1 на Програмата за устойчиво енергийно обновяване на Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Сградата с 48 домакинства. Следващите 5 месеца фирмата изпълнител ще изолира външните ограждащи конструкции, подовете..
Пробивът под Централна железопътна гара в Пловдив е готов на 85%. Това обяви след инспекция на проекта за железопътен възел Пловдив транспортният министър Гроздан Караджов. Очаква се той да бъде финализиран до края на месец юни следващата година. Проектът предвижда цялостен ремонт на коловозите и контактната мрежа, обновяване на системите за..
От следващата седмица започва обследването и изготвянето на техническото задание на Бетонния мост в Пловдив в частта му, която трябва да бъде реализирана от Община Пловдив. За изпълнител на обществената поръчка е избрана фирмата "Ей Джей Консулт" ЕООД, която е дала оферта от 146 хиляди лева без ДДС. В тази сума е включен авторският надзор, а..
Изграждането на скоростен път от Асеновград до Смолян и подобряването на транспортната достъпност на населените места в района на Родопите беше обсъдено на работното съвещание при министър-председателя Росен Желязков с министри, ръководството на АПИ, депутати и представители на областната управа в Смолян и кметове на общини. Към..
Варненската фирма „Инжконсултпроект“ е избрана за изпълнител на обществената поръчка за изработване на Генерален план за движението в Пловдив. При прогнозна стойност от 300 000 лева тя е предложила цена от 236 400 лева и е получира пълните 100 точки в оценката на комисията. Офертата на другия кандидат “Ий Кей Джей България Кънсълтинг Енджиниърс”..