Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сарафов разговаря с майката на убития Митко от Цалапица

Снимка: Радио Пловдив

Малко повече от 30 минути продължи срещата на роднини и близки на убития в Цалапица Димитър Малинов с изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов. На срещата в прокуратурата в столицата присъства и адвокатът на близките Димитър Марковски. След половинчасовия разговор майката на убития младеж Атанаска Бакалова отказа да разговаря с медиите. Коментар отказа и адвокат Марковски.

Преди дни районният съд в Пловдив осъди близнаците Борислав и Валентин Динкови от село Цалапица, обвинени като помагачи в укриването на Рангел Бизюрев, на три години затвор. Бизюрев е обвинен за убийството на Димитър Малинов от Цалапица.

Съдът ги призна за виновни за това, че на 20 юли 2023 г. в с. Цалапица двамата, в съучастие, помогнали на Рангел Бизюрев да избегне наказателното преследване.

По публикацията работи: Неда Велкова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Румънски полицаи патрулират в Пампорово

Двама румънски полицаи се включват от днес в съвместни патрули с българските си колеги в курорта Пампорово.   Съвместните наряди ще следят за реда и сигурността в курорта до 19 март, съгласно  двустранно споразумение между министерствата на вътрешните работи на България и Румъния. Международното полицейско сътрудничество в курортите се утвърди..

публикувано на 20.02.25 в 11:38

Глобиха завод в Пловдив заради замърсяване на въздуха и водите

Екоинспекцията санкционира металообработващо предприятие в Южната промишлена зона на Пловдив, заради замърсяване на въздуха и река Марица. Глобата ще бъде в размер до 10 000 лева. Издадени са и предписания, чието изпълнение ще бъде проследено от Регионалната инспекция по околна сред и водите. Санкционираното предприятие извършва дейност от 2022г...

публикувано на 20.02.25 в 11:02

Запали се покрив на строеж до бул. "България", потушиха пожара бързо

Пламнал покрив на сграда от новостроящ се жилищен комплекс в близост до магазин "Практис" до бул. "България" стресна пловдивчани.  Пламъците разнесоха гъсти кълба дим из квартала, но пожарникарите бързо потушиха огъня. Няма пострадали хора.

публикувано на 20.02.25 в 10:48

Община Пловдив прекратява договора за 8 линии от градския транспорт

Община Пловдив изпрати уведомление до фирмите превозвачи от градския транспорт за прекратяване на договор от 2021 година за пътнически  превоз по градски автобусни линии с номера 4, 10, 12, 20, 22, 24, 27 и 93 от общинската транспортна схема.  Причината – констатирани нарушения на поетите задължения за извършване на обществената услуга от страна..

публикувано на 20.02.25 в 09:53

Пловдивчани продължиха с пазаруването при втория бойкот

Въпреки обявения втори ден на бойкот на хипермаркетите и призивите за подкрепа на малките магазини пловдивчани продължиха да пазаруват.  Рано сутринта дори имаше опашка пред един от хипермаркетите на "Пещерско шосе" преди да отвори.  В съседния хипермаркет паркингът вече се запълваше и доста хора влизаха и излизаха от него – някои с..

обновено на 20.02.25 в 09:37