Парламентът спря часовника до сряда. Днес народните представители се заклеха и отново не успяха да си изберат председател. Ще търсят консенсус на 13-ти от 11 часа.
Държавното управление пък зацикли в политическия лабиринт. А зациклянето върху проблема никога не допринася за дългосрочно решение.
Същевременно, вещите в символиката на числата са категорични, че днешната огледална дата 11.11 носи неповторима възможност за трансформация и всички желания се сбъдват.
В програма „Ден след ден“ следим фактите и тълкуваме знаците:
Нови избори ли вещаят 7-те протеста, блокирали центъра на София в деня на свикването на новия парламент? Патова ли е ситуацията с безсилието на политическите лидери и партии да надскочат егото си и да поемат отговорност в името на суверена? Как се слепва счупен обществен договор? Търсим коментара на доц. Борислав Цеков, доктор по конституционно право, университетски преподавател и политик.
И още:
Икономисти предупреждават, че ни чака бюджетна криза и вдигане на данъци. Служебният кабинет готви пакет от мерки и реже разходи, за да стигне 3% бюджетен дефицит. Игра на числа или зараза е „новото нормално да има дефицити от минус 3 до плюс безкрайност“? Говорим с бившия вицепремиер и бивш министър на икономиката Николай Василев, който смята, че е необходим нулев дефицит.
От Пловдив:
Безплатно обучение на пациенти как да контролират диабета си провежда от днес до петък Отделението по ендокринология при „УМБАЛ – Пловдив“. Със завеждащия отделението д-р Станимира Станчева ни среща Елена Крушкова – разговор за едно от най – социално значимите заболявания и възможността то да бъде под контрол.
В Пловдив 13 двойки избраха огледалната дата 11.11.2024 година, за да сключат граждански брак. Даниела Добрева ни среща с една от тях.
В деня на Свети Мина ще отидем в храма в Пловдив, който пази неговата чудотворна икона. В църквата "Св. Св. Петър и Павел" в подножието на Бунарджика, известна за много пловдивчани с името Св. Мина, ще ни заведе Яница Марова.
Слушайте ни след новините в 15 до 17 часа!Измеренията на духовните пътища, за нас християните - православни, католици и арменци ще потърсим в утрото на Велики петък. Срещаме ви с доц. Стоян Чиликов , свещеник и преподавател в катедра "Теология" на Пловдивския университет. С него говорим за символите на деня, за Благодатния огън и силата на вярата във Възкресението и приемането на страданията на..
На Велики четвъртък депутатите гласуваха втория вот на недоверие към правителството „Желязков“, внесен от партия МЕЧ на тема корупция. Вотът, очаквано, не мина. Резултатите от него и предизвикателствата пред кабинета коментираме с политолога Татяна Буруджиева . Преди великденските празници каква храна купуваме и с колко е тя по-скъпа от..
Днес в предаването посрещаме поета Владислав Христов послучай Световния ден на хайку поезията. С него ще говорим за японските еталони, планетарното увлечение по изяществото на жанра и резултатите от Националния конкурс “Мая Любенова”. Вторият ни гостенин е писателят Николай Илчевски, който ще ни представи новата си книга “Оргиите на..
На Велики четвъртък християнската традиция повелява да се боядисват червени яйца – символ на Христовото Възкресение. За символиката на днешния ден и традицията ще чуем отец Емил Паралингов от църквата „Света Параскева“ в Пловдив По пътя на яйцето ще тръгнем заедно с Невена Петрова и събеседникът й д-р Светла Ракшиева от Института по етнология..
Поредният вот на недоверие на правителството и дебатът по него ангажира днес депутатите. Променя ли се балансът на силите в управляващата коалиция, след като ДПС с лидер Ахмед Доган спря подкрепата си, а БСП поиска промяна на вече взетото решение за реакторите за АЕЦ Белене? Това ще е един от въпросите в разговора ни със социолога Павел Вълчев...