Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Добро утро, ден!" с режисьора Петър Одажиев

| обновено на 22.11.24 в 16:47

Режисьорът и университетски преподавател с богат изпълнителски и постановъчен опит в областта на сценичните и екранни изкуства Петър  Одажиев гостува в рубриката в седмицата от 18-ти до 23 ноември.  Той е завършил НАТФИЗ “Кр. Сарафов”, София, специалност кино и ТВ режисура.

Впоследствие завършва магистратура по арт мениджмънт в Ню Йорк.

Автор е на множество проекти -  опери, мюзикъли, игрални и документални филми, телевизионни сериали, показвани и награждавани на авторитетни световни фестивали, сред които наградата за най-добър чуждоезичен документален филм на Фестивала на независимото кино в Ню Йорк за филма “Един киноман в началото на века”.

Реализациите на Одажиев на оперна и театрална сцена като продуцент, режисьор и/или изпълнител включват заглавия като „Бохеми”, „Мадам Бътерфлай”, „Дон Жуан”, „Сватбата на Фигаро”, „Еликсир на любовта”, „Кармен”, „Севилският бръснар”, „Кармина Бурана”, “Палячи”, “Селска чест”, “Травиата”, Вълшебната флейта”, мюзикълите “Клетниците”, “Рент”, “Суини Тод”, “Уестсайдска история”, “Смешното момиче”, “Хелоу, Доли”, “Доктор Дулитъл”, “Котаракът с чизми”, танцови и театрални спектакли.

Сред филмовите и телевизионни продукции са сериалите “Хотел България”, “Камера! Завеса!” (БНТ), игралните филми “Отвъд границата” (НФЦ), “Коледата е възможна” (БНТ), документалните филми “Един киноман в началото на века” (БНТ), “Християнството в България” (БНТ) и др.С Петър Одажиев разговаря Веселина Пеева:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

„Алтер его” - за словото, песните и карикатурите на Хр. Карастоянов

На 22-ри февруари големият български писател Христо Карастоянов щеше да навърши 75 години. В „Алтер его“ не успяхме да отбележим конкретната дата по обективни причини, но затова пък ще направим това тази събота и то по малко по-нетрадиционен начин.  Ще разговаряме за Дядото с известния поет, журналист, фотограф и сатирик Владислав..

обновено на 01.03.25 в 10:14

Предчувствие за пролет "Ден след ден"

Жители на Пазарджик излязоха на протест пред сградата на училище "Георги Брегов" срещу засилващата се агресия сред учениците.Поводът са разпространени в социалната мрежа клипове, на които се вижда как четири момичета пребиват своя съученичка, а други 10 ученици ги снимат. Очаквайте репортаж от протеста. С любопитно развитие започна..

публикувано на 28.02.25 в 14:45

“Вход свободен” с мартеници в джоба

Дочакахме финала на този ужким къс месец, който ни досади максимално с крайно нахалните си за Пловдив ниски температури, каквито от 12 години не бяхме усещали. По прогноза Баба Марта ще пристигне само леко намръщена, но ние пак ще й се радваме, защото каквото и да ни сервира, носи пролетта във вътрешния си джоб! Ще, не ще накрая ще ни я подари,..

публикувано на 28.02.25 в 09:00

Изпращаме февруари "Точно днес"

В последния ден на февруари гледаме към небето и планетите, говорим за здраве и пари, коментираме важни пловдивскки теми и отбелязваме Международния ден на хората с редки болести. Гостуваме на  Професионална гимназия по хранителни технологии и техника  в Пловдив, която в партньорство с Националния алианс на хора с редки болести и Община Пловдив са..

обновено на 27.02.25 в 17:01

Погледи от подножието и от върха "Ден след ден"

Необходимост от спешна ревизия на Общия устройствен план на Пловдив – до този извод отново стигнаха общинските съветници заради незаконното строителсто, от което Пловдив се задъхва. Сканадалът този път бе заради отказа на местния парламент да разреши изграждането на канализация в комплекс в квартал Прослав. За конкретния казус и за другите въпроси,..

публикувано на 27.02.25 в 14:53