В утрото на 20 ноември горорим за протести, отговорно шофиране, книгопечатане и култура с кауза.
Напрежението сред таксиметровите шофьори в страната продължава, излизат на Национален протест. За втори път пловдивските таксита ще шестват по градските улици срещу увеличението на размера на гражданската отговорност. Ще се качат и на АМ Тракия. За недоволството им говорим с Диян Станев, председател на Асоциацията на таксиметровите водачи в Пловдив.
И от там се прехвърляме към движението по пътищата и безопасното шофиране. Заради зачестилите инциденти с деца и подрастващи по улицата образователното министерство поде кампания за обучение на бъдещите участници в движението. Точно днес тя е в СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив. За отговорното шофиране и за рисковете на улицата пред младите шофьори ще е следващият разговор с автомобилния състезател Илия Царски, които е лектор на събитието.
Пловдивските теми продължаваме с откриването на мемориална плоча в памет на репресираните от комунистическата власт тютюноработници при стачката през 1953 г. За известните исторически факти и как се е родила идеята ще е разговорът на Елена Крушкова с Владимир Славенски, председател на ДСБ в Пловдив.
Как се е развивало изкуството на книгата през различните исторически периоди ще научим от Александър Гьошев, оранизатор на интерактивната изложба „Книгата – От камъка до пиксела“. Пловдивчани ще могат да се докоснат и до прототип на работещ макет на пресата на Гутенберг – бащата на отпечатването.
И още – Веселина Пеева ни води на концерт с кауза. Звезди на българската поп и рок музика излизат на една сцена в подкрепа на хората с репродуктивни проблеми.
В рубриката „Добро утро, ден“ продължава гостуването на режисьора Петър Одаджиев.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..