Половин месец пожарът в депото за утайки край Катуница обгазяваше периодично селото, близките населени места и югоизточните райони на Пловдив. За щастие огънят е ликвидиран напълно, но проблемът с рекултивацията на бившето хвостохранилище остава. От 2018 година проект за рекултивация има, но финансиране за него така и не е намерено. Общинската администрация в Садово се зае с актуализацията на стария проект. Какво предвижда той и откъде ще се търсят парите – питаме председателя на Общински съвет в Садово Атанас Телчаров.
В България вода има. Средно годишно страната ни разполага с 20 млрд. м. куб. вода, а този ресурс е четири пъти повече, отколкото ни е необходимо. Въпреки това, страната ни страда от безводие и проблемът все повече се задълбочава. Има населени места с ВиК системи, които губят над 90% от водата. Може ли да бъде спряно „изчезването на водата по пътя“? Как да се пормени начина на разпределение на водния ресурс у нас? Търсим експертния коментар на проф. Емил Гачев от секция "Води" в Института за изследване на климата, атмосферата и водите при БАН.
От Пловдив:
150 деца от пловдивския район „Южен“ ще влязат в нова детска градина след година и половина, ако строителството й приключи в срок. Първата копка беше направена днес, а от общината обещават да „притиснат“ строителите да я завършат предсрочно. За поредната стъпка на администрацията да се справи с дефицита на места в детските градини в Пловдив е репортажът на Антония Попова.
Коледен благотворителен базар организират деца от ОУ „Кочо Честеменски“ в пловдивския район „Централен“. Целта е да съберат средства за подпомагане на децата на загинали полицаи.Инициативата започва в четвъртък - 28 ноември, и ще провължи до 15 декември. Стартът ще бъде даден с впечатляващо шествие с полицейски автомобили. За дарителската кауза и организацията на проявата разказва в репортажа си Даниела Добрева.
Какъв изход търсят селищата и регионите по места срещу обезлюдяването? Примерът е от смолянското село Арда, което поде инициатива за възраждане на тъкачеството. Така ще се съхрани този занаят, но и ще се осигури поминък, за да функционира селото. Разговорът ще е с Федя Романов, директор на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ в село Арда.
Слушайте програма „Ден след ден“ на 25 ноември след новините в 15 до 17 часа!
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..
В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията. Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..