Половин месец пожарът в депото за утайки край Катуница обгазяваше периодично селото, близките населени места и югоизточните райони на Пловдив. За щастие огънят е ликвидиран напълно, но проблемът с рекултивацията на бившето хвостохранилище остава. От 2018 година проект за рекултивация има, но финансиране за него така и не е намерено. Общинската администрация в Садово се зае с актуализацията на стария проект. Какво предвижда той и откъде ще се търсят парите – питаме председателя на Общински съвет в Садово Атанас Телчаров.
В България вода има. Средно годишно страната ни разполага с 20 млрд. м. куб. вода, а този ресурс е четири пъти повече, отколкото ни е необходимо. Въпреки това, страната ни страда от безводие и проблемът все повече се задълбочава. Има населени места с ВиК системи, които губят над 90% от водата. Може ли да бъде спряно „изчезването на водата по пътя“? Как да се пормени начина на разпределение на водния ресурс у нас? Търсим експертния коментар на проф. Емил Гачев от секция "Води" в Института за изследване на климата, атмосферата и водите при БАН.
От Пловдив:
150 деца от пловдивския район „Южен“ ще влязат в нова детска градина след година и половина, ако строителството й приключи в срок. Първата копка беше направена днес, а от общината обещават да „притиснат“ строителите да я завършат предсрочно. За поредната стъпка на администрацията да се справи с дефицита на места в детските градини в Пловдив е репортажът на Антония Попова.
Коледен благотворителен базар организират деца от ОУ „Кочо Честеменски“ в пловдивския район „Централен“. Целта е да съберат средства за подпомагане на децата на загинали полицаи.Инициативата започва в четвъртък - 28 ноември, и ще провължи до 15 декември. Стартът ще бъде даден с впечатляващо шествие с полицейски автомобили. За дарителската кауза и организацията на проявата разказва в репортажа си Даниела Добрева.
Какъв изход търсят селищата и регионите по места срещу обезлюдяването? Примерът е от смолянското село Арда, което поде инициатива за възраждане на тъкачеството. Така ще се съхрани този занаят, но и ще се осигури поминък, за да функционира селото. Разговорът ще е с Федя Романов, директор на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ в село Арда.
Слушайте програма „Ден след ден“ на 25 ноември след новините в 15 до 17 часа!
Днес в предаването не просто гледаме към звездите, а чрез ефира на Радио Пловдив ви срещаме и разговаряме с тях! И двамата са любимци на публиката с хиляди почитатели, и двамата са земни и естествени хора, и двамата са всепризнати жреци на смеха. Единият от тях даже има рожден ден! Добре де, няма да ви мъча с гатанки. Само след малко във..
Образът на Васил Левски не престава да ни изненадва и вълнува, дори от дистанцията на времето сякаш става още по обаятелен. Дати като днешната ни дават повод за осмисляне на следите, на личностите, на които дължим националното си самочувствие. Точно днес България отбелязва 188 години от рождението на Апостола на свободата Васил Левски. Център на..
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува известният пловдивски журналист Руси Чернев, който започва кариерата си случайно, на 26 години, но бързо напредва в йерархията. Руси Чернев е бил дългогодишен главен редактор на вестник „Марица“, а сега управлява собствен сайт –Plovdiv dayli. Той има точна диагноза не само на..
Лятната ваканция е време за игри и забавления, но е и време на изпитания за родителите. Как да организираме ежедневието на децата, как да подсигурим графика им и как да контролираме часовете прекарани с телефона и пред компютъра? Това са въпроси, пред които се изправя всеки родител, особено тези, които нямат баба и дядо "под ръка"! За екранните..
В утрото на 17 юли, когато почитаме паметта на Света Марина си припомняме, че тя закриля не само от огнени стихии, но и от зли сили. Повод да подадем ръка и да преодолеем противопоставянето. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Още по-сложен пътен трафик в Пловдив от 17-ти юли, след като се затваря кръстовището на улиците „Пещерско..