Премиерският гамбит на политическата шахматна дъска доведе играта за парламентарно мнозинство до патова ситуация. Дни след началото на първото заседание с шест поредни опита за избор на председател на НС всички са губещи и все по-трудно става да бъде произведено реално прагматично политическо действие.
Минутите за поредно задвижване на политическите процеси за преодоляване на разнопосочните кризи са на изчерпвание, а след отказа на Борисов вече и от премиерския пост и отсъстващата адекватна реакция от ПП-ДБ, усещането за дефицита на смисъл изглежда все по-непреодолимо. Сигналите, възможните и пропуснати ходове за избор на председател на 51-я Парламент коментираме с политолога и университетски преподавател доц. Александър Христов.
ПУ „Паисий Хилендарски“ събира учени от няколко държави в областите на физиката, инженерството, комуникациите, електрониката, образователните технологии и биоинженерството на двудневна конференция. За целта и задачите на форума под надслов „Физика – Инженерство – Технологии“ и приноса на обучението за изява на млади таланти, новатори и предприемачи в сферата на науката и техниката – събеседник – доц. Анелия Дакова – преподавател във Физико-технологичния факултет към ПУ „Паисий Хилендарски“.
Студент по Теология от Карлово е тазгодишният носител на поименната стипендия „Братя Евлогий и Христо Георгиеви“, която ежегодно се присъжда на студент от Карлово от Софийския университет „Св. Климент Охридски“.
Четвъртокурсникът от Богословския факултет Младен Иванов получи наградата си навръх патронния празник на университета лично от ректора проф. Георги Вълчев. Даниела Добрева разказва за бъдещия теолог и за това как гледа той на ширещото се насилие в обществото, семейството и сред младежите през последните месеци.
В минутите за култура отделяме време за литература и изобразително изкуство с два адреса.
Писателят Красимир Димовски представя новата си книга „Тезеят в своя лабиринт“. Романът излезе с печата на ИК „Хермес“. Преди предиерата в Bee Bop Café тази вечер, авторът дава интервю за радио Пловдив.
И понеже и градовете могат да разказват, художничката Ваня Итинова предлага да се вслушаме в живописните картини, които тя е подредила в изложбата си в галерия „Аспект“ под надслов „Градът разказва“. Посещаваме експозицията часове преди откриването й в разговор с авторката.
В рубриката „Добро утро, Ден“ продължава гостуването на кардиохирурга д-р Андрей Неутов. За достиженията и прилагането на иновативна медицина и уникални техники той получи наградата на Районната колегия на БЛС. С него разговаря Елена Крушкова.
На 22 май добавяме още факти и анализи по важните теми от месеца - за еврото, културата ни и българската идентичност. Преди празника 24 май, разказваме за издателя Христо Г. Данов, къщата - музей отбелязва точно днес - 50 години от откриването на експозицията там. Яница Марова с репортаж за издателя от Пловдив, радетел за просвещение и култура...
За разума, чувствата, колелото, стълбата и лабиринта ще бъдат разговорите в предаването „Ден след ден“ в деня на Светите Константин и Елена. Денят е празник на Пазарджик от далечната 1930-та година и след прекъсване по времето на соца е възстановен през 1987 година. Денят обаче е изпитание за 50 хиляди зрелостници в страната, които се явиха на..
Динамична и цветна сряда ни очаква във "Вход свободен"! Отбелязваме Световния ден на културното многообразие, за диалог и развитие. Ще погледнем назад в историята на многовековния ни град, който всякога е бил дом на цветна палитра от различни културни общности. Ще ви разкажем за предстоящите събития от инициативата "Танц в сърцето на Пловдив". Елиа..
Празничното утро на 21 май ще посрещнем с камбанен звън от пловдивския храм „Свети Свети Константин и Елена“. Там ще бъде нашата колежка Елена Крушкова , която ще ни разкаже повече за празника и как пловдивчани го отбелязват. Двайсет и първият ден на месеца е изключително важен за над 50 000 зрелостници в цялата страна, които ще се явяват..
Финансов ресурс, мерен с число с дванайсет нули след него, вече имат не само най-богатите страни в света, но и България. Става дума за общото богатство на всички българи, което според проучване на Експертния клуб по икономика и политика, достига 1 трилион лева за първи път в историята. Ще говорим по темата с икономиста Стоян Панчев. Българската..