Честита Коледа! И днес в празничния вариант на утринната програма говорим за традицията, за надеждата и вярата.
На втория ден от Коледа, 26 декември, се отбелязва Денят на Бащата.
Денят на бащата е празник, на който се чества бащинството и родителските грижи на мъжете. В минутите след 9 часа ще говорим за споделеното бащинство и за желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители.
Ще върнем и лентата на времето, за да си припомним за:
Разчетеният геном на Орфеевото цвете. Откритието на българските учени ще помогне в много области. Разговор с д-р Никола Стайков, изследовател в отдел Молекулярна физиология на стреса при растенията в Център по растителна системна биология и биотехнология
Срещата ни с проф. Боян Биолчев и интервюто на Веселина Пеева е за книгата му „Сценарият като литература или обратното“. Премиерата се състоя в началото на ноември.
На Коледа ще ви върнем към топлината на един майски ден, когато се срещнахме с пловдивските майстори по калдъръма на стария град. С тях ни среща Яница Марова
А Живка Танчева разговаря с д-р Димитър Казаков, координатор по донорство в УМБАЛ "Свети Георги" и лекар в клиниката по анестезиология и интензивно лечение.
В рубриката ни "Добро утро" спомен с усмивка от гостуването на Меглена Златкова - преподавател и изследовател в областта на етнологията и антропологията.
В четвъртък сутрин обръщаме поглед към взаимовръзката пазар на труда – образование. Поводът е двудневен форум „Професионално образование и обучение и бизнесът – партньор за успех“, който се провежда в Техническия университет в Пловдив. Къде е пресечната точка между професионалните гимназии, вузовете и индустрията питаме инж. Пламен Панчев,..
Децата, които извършват тормоз над свои съученици, са две-три. Те трябва да разберат, че мнозинството е против тях. Такъв съвет дава психологът Иван Игов в днешния Ден за борба с тормоза в училище. Той всъщост добавя, че този подход се отнася и за света на възрастните, където безразличието само окуражава насилниците. Протестът на „Възраждане“..
Днес Ви призоваваме да се облечете в розово в знак на солидарност и водени от призива "Не на тормоза в училище"! Всяка година последната сряда на февруари е известна като „Ден на розовата фланелка“. Всичко започва през 2007 г. като протест срещу инцидент, свързан с тормоз в едно училище в Канада. През 2008 г. премиерът на Британска Колумбия обявява..
Точно днес на 26 февруари за въздуха, който се налага да дишаме в Пловдив, за бюджета на държавата говорим в програмата до 09:30 часа. Със заместник-председателя на общинския съвет Добромира Костова от ПП-ДБ ще коментираме мерките за справяне с проблема на мръсния въздух в Пловдив. По закон среднодневната норма не трябва да превишава 50..
На една ръка разстояние от еврото и от примирие за Украйна – така ще звучат два от разговорите в предаването „Ден след ден“ на 25-ти февруари. България е изпратила искане за конвергентнни доклади до ЕК и ЕЦБ за готовността на страната да приеме еврото от началото на следващата година. Техният отговор се очаква през юни. А ще стигнат ли..