На 6 януари православната църква чества един от най-големите християнски празници - Богоявление. Този ден е посветен на Кръщението на Исус Христос от Йоан Кръстител в река Йордан. Богоявление се смята още за ден на светлината и просвещението.
На 6 януари се прекланяме пред Христо Ботев и честваме 177 години от рождението му. Ще бъдем в родния град на поета-революционер Калофер, където тържествата продължават с поклонение пред паметника на майката на поета Иванка Ботева, с митинг поклонение на площада и полагане на гирлянда на славата пред монумента на Ботев.
И тази година на Богоявление в Калофер ще бъде спазена традицията за мъжко хоро във водите на река Тунджа. А нашите репортери на място ще ни разкажат за традицията и хвърлянето на кръста.
До 9.30 още теми в програма "Точно днес"
Обновената и модернизирана сграда на Основно училище „Антим Първи“ и новият физкултурен салон на учебното заведение ще бъдат открити от министъра на образованието и науката проф. Галин Цоков. В аванс информация ще получим от директора Катерина Василева
А политическата ситуация и има ли изгледи за сформиране на редовно правителство ще коментираме с политолога Ружа Смилова.
В зона култура ни гостува скулпторът Димитър Рашков, който със символа на 2025 г. по китайския хороскоп Дървената змия и тази година със свои рисунки отправи послание за добро.
В рубриката ни "Добро утро, ден!" започва гостуването на Христо Коликов, организатор на китарен фестивал в Пловдив
Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания. Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня. От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..
Днес в предаването не просто гледаме към звездите, а чрез ефира на Радио Пловдив ви срещаме и разговаряме с тях! И двамата са любимци на публиката с хиляди почитатели, и двамата са земни и естествени хора, и двамата са всепризнати жреци на смеха. Единият от тях даже има рожден ден! Добре де, няма да ви мъча с гатанки. Само след малко във..
Образът на Васил Левски не престава да ни изненадва и вълнува, дори от дистанцията на времето сякаш става още по обаятелен. Дати като днешната ни дават повод за осмисляне на следите, на личностите, на които дължим националното си самочувствие. Точно днес България отбелязва 188 години от рождението на Апостола на свободата Васил Левски. Център на..
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува известният пловдивски журналист Руси Чернев, който започва кариерата си случайно, на 26 години, но бързо напредва в йерархията. Руси Чернев е бил дългогодишен главен редактор на вестник „Марица“, а сега управлява собствен сайт –Plovdiv dayli. Той има точна диагноза не само на..
Лятната ваканция е време за игри и забавления, но е и време на изпитания за родителите. Как да организираме ежедневието на децата, как да подсигурим графика им и как да контролираме часовете прекарани с телефона и пред компютъра? Това са въпроси, пред които се изправя всеки родител, особено тези, които нямат баба и дядо "под ръка"! За екранните..