Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания. Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня.
От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с дарбата му да изработва уникални творения от месинг, разказвали сме за пластиките, които той подреди в изложба.
Тази година за него е юбилейна, не само защото става на 50 години през юли, а и защото 2025-та е обявена за юбилейна година на надеждата от Католическата църква. В интервюто той казва защо тишината е важна за молитвата.
Отец Димитър дълги години служи на енорията „Пресвето сърце Исусово“ в Раковски. И там и тук той е любимец на малки и големи. Сред многото инициативи, които заедно с християните правят, той е радетел и на програмата с културни събития. Откриват и работи културният център „Спиритус“ към католическата църква в Тракия. Той описа до тук неговата мисия да служи на католическото вероизповедание, говори за времето и за това как за него – „Пловдив ми е като една катедрала“.
В последната част от разговора с отец Димитър говорим за музиката, която съпътства деня му, за поезията и за случайните посещения.
С отец Димитър за неговия юбилей и за юбилейната година за църквата, разговаря Живка Танчева
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...
Днес отбелязваме Международния ден на биологичното разнообразие. На този ден 196 международни общности и държави, членки на Конвенцията за биологично разнообразие, се обръщат с призив за ежедневни усилия за опазване на биологичното разнообразие и неговото устойчиво ползване. Темата за 2025г " Хармония с природата и устойчиво развитие" разглеждаме с..
На 22 май добавяме още факти и анализи по важните теми от месеца - за еврото, културата ни и българската идентичност. Преди празника 24 май, разказваме за издателя Христо Г. Данов, къщата - музей отбелязва точно днес - 50 години от откриването на експозицията там. Яница Марова с репортаж за издателя от Пловдив, радетел за просвещение и култура...