Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Точно днес" бягаме по тъча

Снимка: Яница Марова

В утрото на 4 февруари отиваме до район „Южен“. Дългите ремонти там, заради изграждането на Южния обходен колектор, създават неудобство на гражданите. Кметът Костадин Димитров и районният кмет Атанас Кунчев в началото на миналата седмица изразиха недоволството си от дейностите по ВиК проекта. Каква е причината за забавените ремонти и ще успее ли водното дружество да навакса с изоставането? Отговор на тези въпроси търсим от Борислав Кръстев, ръководител на проекта.

Движим се и по тъч линията на футболното поле. Часове преди мача за Суперкупата на България между шампиона Лудогорец и носителя на Купата на България – Ботев Пловдив ще говорим с Видин Сукарев от обществения съвет на пловдивския клуб. Какво означава това домакинство за Пловдив, какви са очакванията от мача ще бъде тема на разговора. Говорим и предстоящото изграждане на паметник на едно от знаковите за канарчетата имена Динко Дерменджиев – Чико.

Ще се отправим и до Пазарджик. На прага на сформирането на държавния, но и на общинските бюджети за 2025 г, говорим за финанси и проекти с кмета на Пазарджик Петър Куленски. Питаме го какви проекти ще бъдат реализирани през настоящата година, на какво държавно финансиране и за кои обекти ще разчита общината?

И още – талантливият млад поет Александър Христов гостува в Литературен салон „SpiritandSpirit” – Пловдив. Там той представи новата си, четвърта подред стихосбирка  „Не“.  В света на Александър Христов ни потапя Живка Танчева.

А Стоян Терзиев ни води на изложба живопис на Николай Рогачев. Тя се открива в галерия Сигна.

В рубриката Добро утро, ден продължават срещите ни с Димитър Димитров, журналист от БНТ-Пловдив. С него разговаря Паолина Комсалова.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Жени, върхове и награди във „Вход свободен“

Сряда е, най-работният ден от седмицата. Имаме няколко опорни точки в предаването. Събитието, изцяло с вход свободен, „Отключи силата си: Женската трансформация“, e в събота, в ПКИ. Наш гост е Милена Чилингирова, от екипа на организаторите. Очаквайте, след 14 часа. Днес от 19 часа, в Lucky Дом на киното, ви очаква „Катерачна кино вечеринка“,..

публикувано на 12.03.25 в 09:30

Пукнато, счупено, повредено "Точно днес"

Пукнат, счупен, повреден изглежда политическият ред в България. Конституционният съд и прокуратурата, ЦИК и "Информационно обслужване", избраните и неизбраните за депутати спорят до червено  и търсят занулени гласове и изчезнали бюлетини от миналите избори.  Какво откриват зад резките движения или празни пасове от последните дни адв. Михаил Екимджиев и..

публикувано на 11.03.25 в 17:14

Данъци, такси, разговори и резултати в "Ден след ден"

Има ли начин за ефективна комуникация между мобилните оператори и техните клиенти след поредното увеличение на месечните такси и до каква степен институциите и потребителските организации могат да защитават правата на обонатите на мобилни услуги? Разискваме за пореден път темата в контекста на днешната среща, организирана от Комисията за..

публикувано на 11.03.25 в 15:01

"Вход свободен" за храненето и зависимостите

Със сигурност няма човек или друго живо същество, което да не е зависимо. От значение е обаче, от какво е тази зависимост. Има зависимости или потребности, които са здрави, естествени и вродени. Има и придобити зависимости, които са болестни и неестествени. Днес във "Вход свободен" ще си говорим за хранителните зависимости, за опасността пред..

публикувано на 11.03.25 в 09:30

"Точно днес" - творци и промени

Програма "Точно днес" на 11 март ще потърси отговори от събеседниците ни по важните теми на март: помирение в Украйна и българските измерения, образование и промени, които се дискутират след предложенията от МОН  Говорим с: Венцислав Върбанов - председател на Българската агрохранителна камара за  нарастващите цени на храните и диспропорциите в..

публикувано на 10.03.25 в 16:01