Част от сутрешните разговори в четвртък ориентираме към актуалните теми в политическата карта на България, имотния пазар и дигиталната зависимост на децата.
Ще разговаряме със заместник - председателя на ПГ на ИТН Станислав Балабанов за устойчивостта на мнозинството и внесения вот на недоверие към правителството и духа в парламента, който разсече възела с групата паритя "МЕЧ". Ще бъдат ли заличени белезите?
Как се развива имотния пазар в България, каква е картината за Пловдив и как влизането ни в еврозоната ще повлияе? Говорим с изпълнителиня директор на един от големите портали за недвижими имоти Ирина Цанова.
МОН готви забрана за ползване на мобилни телефони в учлище. За дигиталната не/зависимист на децата, но и на техните родители ще разговаряме с психолога Георги Млеканов.
Предшестваме с разговор шествието на Драматичния театър за Деня на театъра. Говорим за артистите и темите пред и зад кулисите на изкуството с директора на пловдивската Драма Сузана Арутунян - Василевска.
В "Добро утро, Ден!" слушаме четвъртата част от разговора на Антония Попова с финансиста проф. Станимир Кабаиванов, днес посветена на влизането ни в еврозоната.
Тази година Радио Пловдив празнува 70 години от първото ефирно излъчване. Гостът ни в "Добро утро, ден" , създател на сайта "Предавател", обаче намери данни за първите му стъпки още през 30-те годинина миналия век. С него говорим за "златните" години на радиото, когато оркестри на живо са забавлявали аудиторията, за предизвикателствата днес и за..
Държавата поема контрола над "Лукойл". По голяма спешност парламентът реши да постави рафинерията в Бургас под управлението на особен управител. Това се случи, след като САЩ отказаха на швейцарската компания – купувач да придобие международните активи на „Лукойл“, определяйки я като марионетка на Кремъл. За правомощията, които ще има особеният..
В последния работен ден от седмицата говорим за важността на училищните библиотеки и книгите, които са най-харесвани от децата. Какви са начините и способите една училищна библиотека да се превърне в притегателно място за съвременните деца, разказва Деана Атанасова - удостоена с отличието "Училищен библиотекар на годината". Награда, която й бе..
В последния делови ден на седмицата говорим за бюджет, здравеопазване, джаз и литература. Днес в „Точно днес“ започваме с темата, която разбуни духовете – проектът за държавния бюджет. Ще чуем мнението на Кирил Василев от Сдружение „Бизнесът за Пловдив“, защо значима част от предприемачите и инвеститорите в региона не са съгласни с финансовата рамка..
Пловдивските общински съветници за пореден път отложиха одобряването на обществена поръчка за превозвачи в градския транспорт. Дискусията събра серия допълнителни предложения за подобряване на заданието, но и припомнянето на ресорния заместник-кмет Александър Държиков, че бавенето удължава временната процедура, по която се движат автобусите, с..