Идентифициране на опасните пътни участъци, проверки с необозначени автомобили по пътищата и улесняване на процедурата за налагане на глоби – това са основните предложения, които МВР ще подложи на обсъждане на днешното правителствено заседание. Тези мерки бяха изтъкнати от вътрешния министър Даниел Митов, който присъства на годишния отчет на Областната дирекция на полицията в Пловдив.
„Акцията с цивилни служители и необозначени автомобили вече даде резултат през уикенда, като данните ще бъдат отчетени на днешното правителствено заседание, посветено на пътната безопасност“ – заяви министър Митов.
„Видях сериозна воля у народните представители да се направят промени и да се облекчи режимът на налагане на глоби. Двустепенната система за налагане на глоби първо затруднява системата на МВР и второ не води до добра събираемост “ – заяви Митов.
„В момента вървят и обществените поръчки за закупуването на нови камери за скорост, които ще бъдат предоставени на Пловдив и останалите областни градове“ – изтъкна още министърът.
По време на анализа беше докладвано, че през 2024 г. в Пловдивска област са регистрирани 591 тежки пътно-транспортни произшествия, което е с 248 броя по-малко в сравнение с предходната година, а ранените лица са с 370 по-малко. За радост, няма загинали деца в тези произшествия.
Кадровите промени в областната дирекция на полицията в Пловдив директорът старши комисар Станимир Калоферов обясни с правото сам да подбира екипа си.
„Отговорността, която ми е поверена за ръководството на Областната дирекция, е огромна. Аз ще се справя и ще оправдая гласуваното ми доверие, но това става с екипна работа и в този ред на мисли сам избирам екипа, с който ще работя“ – заяви Калоферов.
По-рано стана ясно, че двама заместник-директори на пловдивската полиция са освободени. Комисар Николай Кирков и комисар Димитър Събчев са преназначени на други постове.
Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...