Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Велосипеди и въпроси в "Ден след ден"

Снимка: БГНЕС

Заместник-кметовете на Пловдив и районните кметства вече разполагат с нови електрически велосипеди. 

19 бройки бяха подредени във фоайето на общинския съвет, като дарение от фирма, която се управлява от брата на зам-кмета по транспорт Ерол Садъков - Аян и бизнесменът Иван Петлешков, чието име нашумя заради случая с влияние върху контрабандата на цигари. Очакваме неговия коментар днес. 

А реакциите и изявленията на заместниците на пловдивския кмет след днешната сесия потърси Антония Попова. От нея ще чуем репортаж по темата. 

Политиците също  не спират с изявленията свързани с пловдивския казус. За контрабандата в Пловдив днес говориха както лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, така и депутатите от ПП-ДБ Ивайло Мирчев и Божидар Божанов. 

Радостина Чернокова  разказва историята на Максим Петковски от Смолян, който е със Синдром на Даун, но пък има медал от зимните игри на Спешъл олимпикс в Торино, Италия. 

А за проелтното издание на Базар Капана разказва Даниела Добрева. 

По публикацията работи: Димитър Владимиров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" с юлските теми

Юли носи нова доза пререкания за политиците и очаквания за обществото. Отново се налага дебат за пореден вот на недоверие към правителството на Росен Желязков. За политическите въпросителни, които носи въвеждането на еврото, за неизвестните пред Продължаваме промяната говорим с Евелина Славкова , социолог от агенция "Тренд". На кръгла маса в..

публикувано на 02.07.25 в 15:26

Тодор Дърлянов в "Добро утро, ден!"

През тази седмица в "Добро утро, ден!" разговаряме с актьора Тодор Дърлянов от Драматичен театър - Пловдив . Той е заместник - административен директор на трупата.  В интервюто - от къде идва фамилията му и за разходките в чужбина, за младите хора и избора им да посещават спектаклите на нашия театър.  Актьорът казва, че този сезон е натоварен,..

обновено на 02.07.25 в 14:53

Вдъхновения и и забава във "Вход свободен"

Една интересна сряда ви обещаваме днес! Вдъхновена от красота, музика, емоции и смисъл!  Гостуват ни Хрисиана Савова и Мария Симеонова - две прекрасни млади дарования, ученички в класа по пиано на Светлана Косева, в НУМТИ "Добрин Петков". Изключително талантливи, двете момичета споделят любовта си към пианото в съвмествн клавирен концерт, който ще се..

публикувано на 02.07.25 в 09:30

Пловдивско утро и пловдивски теми „Точно днес“

Второто юлско утро посрещаме с пловдивските теми по актуални въпроси, а част от тях ни канят на събития, които ни напомнят, че е лято. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 ч.: Нов мобилен пункт за кръводаряване ще получи Кръвопреливния център в Пловдив. Дарението се случва благодарение на благотворителната кампания „Аз Вярвам и Помагам“, а..

обновено на 01.07.25 в 15:15

“Вход свободен” в първия ден на юли

Днес в предаването очакваме среща с иконата на българската естрада Силвия Кацарова, която тази вечер ще зарадва почитателите си със своя спектакъл “70 нюанса любов”. С писателя Николай Илчевски ще обсъдим усмихнато сагата с прословутия черен леопард , неговата поява, блокада, предполагаема миграция и дори евентуалната му емиграция. Започваме..

публикувано на 01.07.25 в 09:05