Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Темите в предаването "Точно днес" на 15 април

Пътищата с тяхното лошо качество и шофьорите с нашето самочувствие, агресия или опасна плахост - картинката на риска да се пътува в България. И тревогата, че всяка трагедия е поредна, всички мерки са предстоящи, всички провали са чужди...
Ще говорим за тази поредица от несполучливи опити да се справим със себе си с Красимир Георгиев – председател на УС на Асоциацията за квалификация на автомобилистите в България. 

Лятото и градушките и хората, които ни бранят от тях, е друга тема в предаването. С анонса, че от полигона край село Голям чардак във вторник се открива сезонът за борба с твърде скъпото за земеделците природно явление, ще разговаряме с Валентина Васильонова от КНСБ. Реши ли се проблемът със заплатите на хората, работещи в сектора?

Математика срещу чужди езици - има ли такава битка и кой ще я спечили? С този въпрос ще е интервюто с преподавателя по английски език от ЕГ "Пловдив" Борис Петров. Миналата седмица той изпрати отворено писмо до министъра на образованието, за да обясни колко погрешно е да се намалява хорариума по чужд език в училище.

Великденският концерт на Държавна опера Пловдив ще представим в зона "Култура" в разговор с музикалния директор на операта Диян Чобанов.

А в "Добро утро, ден" още от споделеното от доцента по теология Адрияна Любенова във втория ден на Страстната седмица.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ранно утро с "Шейкър"

Неделното утро споделяме заедно, с надежда за полезно и приятно време до 10!  Срещаме ви с интересни теми, и събеседници чието мнение се надяваме да внесе повече яснота и отговор на въпросите. Лято е - сезон, в който отношенията са динамични, а често дори екстремни! За кратките връзки, лесния секс и бързите раздели или иначе казано - за..

публикувано на 12.07.25 в 16:05

"Вход свободен" - петък с вкус на лято

В последния ден на работната седмица споделяме положителни емоции и препоръки за пълноценна почивка!  В рубриката ни "Вкусът на лятото" ви срещаме с колегата Димитър Владимиров, от когото черпим допълнителни дози лято! По традиция локация и песен са избор на събеседниците ни, а къде ни отвежда Димитър Владимиров, ще разберете в срещата ни! В петък..

публикувано на 11.07.25 в 09:30

"Точно днес" в петъчното утро

Не просто една студена вода, а и въпрос наполовина празна или наполовина пълна е чашата. В поне два от разговорите ни "Точно днес" въпросът ще е този. Как на практика еврото ще влезе в касите на ресторантьори и хотелиери, какви са въпросите, които търговците си задават за наличността, за рестото, за касовите апарати, за разговорите с клиентите и с..

публикувано на 10.07.25 в 17:40

Четвъртък следобед с "Вход свободен"

С позитивния психолог Надежда Стоилова говорим за книгата ѝ „Манифест на един народ в процеса на издигане“ и събитието в петък „Молитва-медитация за българския дух“, което ще осъществят заедно с йога преподавателя Елица Йоргова. Психологът Даниел Троев ще ни каже за негативните мисли, с които ни бомбардира собственият ни мозък. Каква е..

обновено на 10.07.25 в 09:32

"Точно днес" и поредицата летни промени

Общинският съвет на Пловдив се увеличава с още една група, от загърбилите своите партии общински съветници. Николай Гюров, Димитър Арнаудов и Илия Гатев напуснаха ПП, ИТН и БСП, обединяват се под името "Независими за Пловдив" и регистрират сдружение.  За целите на подобни ад хок сформирования говорим с журналиста Любомир Минчев. Политологът д-р..

публикувано на 09.07.25 в 15:56