Обществените медии са на улицата и протестират. Заплатите в Българското национално радио, Българската национална телевизия и Българската телеграфна агенция са мизерни. В технологичния 21-ви век високообразовани хора са работещи бедни.
Протестът не е само за пари. Залогът е много по – голям: обществото – неговата информираност и критично мислене. Обществените медии поддържат здрав обществения организъм. Тяхното недофинансиране застрашава съществуването им в бъдеще. За да ги има и утре, са нужни достойни заплати. А те са предпоставка за свободно мислене.
Хора, замислете се!
В програма „Ден след ден“ ще проследим протестите в Пловдив, Варна и Стара Загора.
Темата ще продължим и с разговор с журналиста от Радио Варна Александър Йорданов, с когото ще коментираме недоволството, което не е само за пари.
И още:
Часове наред движението в центъра на Пловдив бе блокрано и задръстванията по обходните улици и булеварди бяха огромни. Причината – мъж, който заплашваше да се хвърли от северната страна на Тунела. Драмата с вероятния самоубиец приключи малко след 14 часа, когато полицаи успяха да задържат мъжа, който все пак се опита да скочи. Репортерският разказ по темата е на Стоян Терзиев.
На днешната си сесия Общинският съвет на Пловдив гласува бюджета на града за 2025 г. Финасовата рамка е в размер 715 млн. лв, а споровете как да се разпределят парите за втория по големина град в страната следи в залата Иванка Петкова.
До шест месеца трябва да е готова Пътна карта за усъвършенстване на пенсионната система в България. Това реши в сряда Народното събрание, като натовари със задачата министерствата на социалната политика и финансите, Националния осигурителен институт, Комисията за финансов надзор и Националната агенция за приходите. За тенденциите за развитие на работната сила у нас ще е разговорът ни с проф. д-р Кремена Борисова-Маринова от Института за изследване на човека и населението при БАН.
Слущайте ни в днешния четвъртък от 15 до 17 часа по Радио Пловдив!Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Кристиян Владов – главен уредник в Природонаучния музей в Пловдив и специалист по приложна хидробиология. Куратор на залите „Риби“ и „Сладководен аквариум“, изследовател на водния свят и участник в експедиции чак до Антарктида. Той е сред участниците в 33 българска експедия до Ледения континет,..
Градът е полупразен, завладян от обичайната юлска жега. Тези, които сме още тук - най- коравите пловдивчани, разчитаме на утешителната вяра в августовската отпуска, пием ледени фрапета и благославяме наум изобретателя на климатика - почитаемият мистър Уилис Кериър. Днес в предаването освен свежа музика и интересни теми сме ви приготвили..
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения ще разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за отглеждане и развъждане на..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
"Да бъдеш нестандартен учител, това често значи да вървиш по ръба" - думи на Станислава Йорданова, отличена в Националния конкурс за нестандартни учители организиран от Бургаски държавен университет “Проф. д-р Асен Златаров” и Департамент КПРПС - Бургас . Определя тази награда като "връх" в своя личен път на израстване! Такова признание не се..