Празничното утро на 21 май ще посрещнем с камбанен звън от пловдивския храм „Свети Свети Константин и Елена“. Там ще бъде нашата колежка Елена Крушкова, която ще ни разкаже повече за празника и как пловдивчани го отбелязват.
Двайсет и първият ден на месеца е изключително важен за над 50 000 зрелостници в цялата страна, които ще се явяват на първата матура по български език и литература. Как се готвиха пловдивските гимназисти за този изпит и продължава ли традицията да се дават хиляди левове за частни уроци? Това ще научим от репортаж на Яница Марова.
Ще говорим и за съпротивата срещу въвеждането на еврото у нас, в която по деликатен начин се намеси и президентът Румен Радев. Какво стои зад нея и докъде ще се стигне с протестните дейсвтия? Политологът и университетски преподавател доцент Татяна Буруджиева ще бъде наш събеседник по темата.
Ще се отправим и към Асеновград, където предстои сесията на ОбС. На нея ще се гледа докладна записка, с която се дава зелена светлина за бъдещата кариера в землището на Горнослав. Какво мислят жителите там – това ще научим от Надя Куцарова, жител на Горнослав и една от тези, които се обявяват против кариерата.
Ще фиксираме внимание и на проблемите с градския транспорт в Пловдив. Как ще бъдат решени те и има ли шанс скоро да се постигне редовна и модерна услуга? По темата ще говорим с Димчо Йоргов, директор на ОП „Организация и контрол на транспорта“.
Преди всичко това – рубриката ни „Добро утро, ден!“. В нея тази седмица гостува известният математик Ивайло Старибратов, а с него ще ни срещне Паолина Комсалова.
На 22 май добавяме още факти и анализи по важните теми от месеца - за еврото, културата ни и българската идентичност. Преди празника 24 май, разказваме за издателя Христо Г. Данов, къщата - музей отбелязва точно днес - 50 години от откриването на експозицията там. Яница Марова с репортаж за издателя от Пловдив, радетел за просвещение и култура...
За разума, чувствата, колелото, стълбата и лабиринта ще бъдат разговорите в предаването „Ден след ден“ в деня на Светите Константин и Елена. Денят е празник на Пазарджик от далечната 1930-та година и след прекъсване по времето на соца е възстановен през 1987 година. Денят обаче е изпитание за 50 хиляди зрелостници в страната, които се явиха на..
Динамична и цветна сряда ни очаква във "Вход свободен"! Отбелязваме Световния ден на културното многообразие, за диалог и развитие. Ще погледнем назад в историята на многовековния ни град, който всякога е бил дом на цветна палитра от различни културни общности. Ще ви разкажем за предстоящите събития от инициативата "Танц в сърцето на Пловдив". Елиа..
Финансов ресурс, мерен с число с дванайсет нули след него, вече имат не само най-богатите страни в света, но и България. Става дума за общото богатство на всички българи, което според проучване на Експертния клуб по икономика и политика, достига 1 трилион лева за първи път в историята. Ще говорим по темата с икономиста Стоян Панчев. Българската..
Със Снежана Павлова от "Фондация за развитие на емоционалната интелигентност", говорим за клуба за саморазвитие в пловдивското читалище „Алеко Константинов“. На 22 май, от 18 часа, в НБ „Иван Вазов“ е представянето на двуезичното издание „Накратко“/“Къс а джа“, което съдържа кратки словесни форми от културата на турската, татарската и..