Движението невъзможно – такава ще е ситуацията по автомагистрала „Тракия“ в района на Пловдив този предиобед. Причината – протест на горските, който ще блокира движението и в двете платна. Исканията им са – по-високи възнаграждения, промяна на категорията труд и осигуряване на униформено облекло. За заплатите и условията на труд ще е разговорът с Константин Чолаков, председател на Федерацията на синдикалните организации от горското стопанство и дървопреработващата промишленост.
А в Пловдив – още един ремонт ще принуди пловдивчани да заобикалят. От понеделник затварят южното платно на бул. Дунав между кръстовището с бул. „Васил Априлов“ и ул. „Победа“. Повече за ремонтните дейности от Пламен Райчев, главен инженер в Пимк.
Очаква ли ни промяна в цените на имотите с влизането в еврозоната? Каква е актуалната картина търсене - предлагане в Пловдив? Отговор на тези въпроси дава Мирослав Язов, експерт по сделки с недвижими имоти.
Паолина Комсалова ни разказва една история за мир и за война, за разрушени животи, но и за топъл току-що изпечен хляб, който връща топлината на дома, въпреки че той е останал без покрив. История за войната в Украйна, видяна през погледа на Олександър Барон, украинец с български корени.
В минутите за култура Ви водим на концерт-спектакъла „Кралят на валса“, който е част от програмата на Opera open. Разговорът е с Еделина Кънева – директор на Националния музикален театър „Стефан Македонски“
Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания. Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня. От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..
Вкъщи, на плажа или дори на работното място, коктейлът винаги е най-добрият начин да се разхладим в горещите дни :)))) И днес Ви сервираме, цветно и с усмивка многопластова смесица от много музика, свежи новини и ... интересни гости за разкош! Започваме с Борис Зафиров, човекът, който разбира от театър, и по-конкретно Форум театър. От него..
Днес с предаването посрещаме Владислав Ботев - всеизвестният собственик на легендарния рок- клуб “Полинеро плейс”, който започна от квартал “Изгрев”, а в наши дни смени локацията си в Капана. Говорим за стотиците групи, които са свирили там и хилядите рокаджии, които превърнаха през годините този клуб в в емблематичен храм на рока с пловдивски..
Неделното утро споделяме заедно, с надежда за полезно и приятно време до 10! Срещаме ви с интересни теми, и събеседници чието мнение се надяваме да внесе повече яснота и отговор на въпросите. Лято е - сезон, в който отношенията са динамични, а често дори екстремни! За кратките връзки, лесния секс и бързите раздели или иначе казано - за..
Тази седмица в рубриката „Добро утор, ден!“ ни гостува Надежда Тодорова, щастлива и горда майка на две прекрасни специални дъщери - Вяра (със синдром на Даун) и Румяна (осиновена). Казва, че пътят й към всяка от тях не е бил лесен, но това, че ги има са поредното доказателство, че вярата, любовта и борбата правят чудесата възможни. "Дъщеря ми..