Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Точно днес“ – как Пловдив се готви за еврото

Снимка: Димитра Лефтерова

Утрото на Преображение Господне ще посрещнем с добро настроение и ще питаме как Пловдив се готви за приемане на еврото от 1 януари 2026 година. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа:

Какво ще се промени в транспорта на Пловдив с новия Генерален план за организация на движението в града и колко ще струва в евро билетът в градските рейсове? По темата наш събеседник ще бъде Александър Държиков, заместник-кмет по транспорт.

Ще говорим и за общинското здравеопазване, което се нуждае от радикална реформа, за да отговори на нуждите на хората и за да не се налага непрекъснато да се дофинансира. В каква посока ще е тя? Директорът на Дирекция „Здравеопазване“ към Община Пловдив Лилия Недева с отговор на този въпрос.

А готови ли са търговците в Пловдив за да отговорят на изискванията в Закона за въвеждане на еврото у нас и справят ли се към момента пловдивчани с двойното етикетиране в магазините? Репортаж на Даниела Добрева.

На празничния 6-ти август ще гостуваме на църквата „Преображение Господне“ в Пловдив, която има храмов празник, а от нея ще започнат и празника на район „Тракия“. За всичко това ще говорим с отец Ангел от тракийската църква.

Ще ви заведем и на изложба в галерия "Капана", която е озаглавена „Впечатления и Отражения“. За нея ще ни разкаже кураторът Ангел Стойчев.

Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката си припомняме гостуването на известния актьор, сценарист, режисьор и драматург Алексей Кожухаров




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ранно утро с "Шейкър"

Неделното ноемврийско утро споделяме заедно, с надежда за позитивен и ползотворен във всеки смисъл ден! Надяваме се меката и топла есен да продължи, и да ни пдари още дълги часове за приятни разходки и още много от красивите си багри! Заедно с красотата на есента обаче, попадаме и във времето на настинки, неразположения, вируси и хронични болежки. Ще..

публикувано на 08.11.25 в 16:05

В "Ден след ден" - за горивата и транспорта

Държавата поема контрола над "Лукойл".  По голяма спешност парламентът реши да постави рафинерията в Бургас под управлението на особен управител. Това се случи, след като САЩ отказаха на швейцарската компания – купувач да придобие международните активи на „Лукойл“, определяйки я като марионетка на Кремъл. За правомощията, които ще има особеният..

публикувано на 07.11.25 в 14:43

За книгите и библиотеките днес във "Вход свободен"

В последния работен ден от седмицата говорим за важността на училищните библиотеки и книгите, които са най-харесвани от децата. Какви са начините и способите една училищна библиотека да се превърне в притегателно място за съвременните деца, разказва  Деана Атанасова - удостоена с отличието "Училищен библиотекар на годината".  Награда, която й бе..

публикувано на 07.11.25 в 09:16
Есен

"Точно днес" на 7 ноември

В последния делови ден на седмицата говорим за бюджет, здравеопазване, джаз и литература. Днес в „Точно днес“ започваме с темата, която разбуни духовете – проектът за държавния бюджет. Ще чуем мнението на Кирил Василев от Сдружение „Бизнесът за Пловдив“, защо значима част от предприемачите и инвеститорите в региона не са съгласни с финансовата рамка..

публикувано на 06.11.25 в 17:00

"Ден след ден" на 6 ноември

Пловдивските общински съветници за пореден път отложиха одобряването на обществена поръчка за превозвачи в градския транспорт. Дискусията събра серия допълнителни предложения за подобряване на заданието, но и припомнянето на ресорния заместник-кмет Александър Държиков, че бавенето удължава временната процедура, по която се движат автобусите, с..

обновено на 06.11.25 в 15:10