Кметът на Пловдив Костадин Димитров поздрави пловдивчани за празника на града и по случай 140 години от Съединението на България.
„От началото на създаването на държавата говорим за обединение, за единство и за слоган, който е символ на цяла България. Поради лични и конкретни интереси всеки дърпа чергата към себе си. Аз обаче винаги, устоявайки на атаките, поставям града ни преди всички наши лични интереси и занапред, това мога да гарантирам със сигурност, че градът ще е на първо място, защото пловдивчани са ми най-важни“ – заяви в интервю за Радио Пловдив кметът Костадин Димитров.
Пловдив винаги е бил град със силен дух, добро място за живеене, пример за толерантност, което се вижда сега и с премането на украинската общност. Пловди е символ на понятието ЗАЕДНО и на единението, подчерта в празничния ден кметът Димитров.
„След като нашите предци са ни оставили такова силно послание да се лишат от възможността Пловдив да е столица и са приели в името на обединението тази важна стъпка и да се случи Съединението на България, защо и ние да не се съединим и да превъзмогнем личните си интереси, за да се случи онова, което всички очакват от нас – по-добър живот на всички пловдивчани“ – подчерта кметът Костадин Димитров.
Градоначалникът разкри и следващите стъпки на администрацията – в близките дни да се отвори детската ясла в кв. "Съдийски", като се очаква и пускането на Кукленско шосе и други инфраструктурни проекти.

Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ви срещаме с един от най-значимите пловдивски творци – Матей Матеев. Роден в Кюстендил, но завинаги свързал съдбата си с Пловдив – града, който му върна обичта с най-високото признание – званието „Почетен гражданин“. Казва, че родния край, балканската енергия го прави човек - широко скроен човек. Послание, което..
Спорове около представителността на организациите на аграрния сектор, който очаква решения по важни теми от държавата. Илия Проданов беше избран за председател на Българската аграрна камара, след като част от браншовите организации я напуснаха, несъгласни с начина на вземане на решения. За заместник-председатели бяха избрани съпредседателят на..
Виктор Павлов управлява софтуерна компания, която има опит в разработката на продукти за управление на търговска дейност. Той коментира напрежението на бизнеса от въвеждането на лицензиран софтуер за управление на продажбите в търговски обекти. "Като цяло спорът идва оттам, че се опитва да се хване процеса по неиздаване на фискални бележки от..
ОбС на Пловдив не прие предложението на представителите на БСП за програма „Достъпно жилище“. Идеята визираше подкрепа за строителство на жилища за млади семейства на цени под пазарните. Общинския съветник Калин Милчев коментира със съжаление, че това е първата политика, която би развила община Пловдив в посока младите хора, младите семейства, младите..
Годишна конференция за инвестициите във водния сектор се провежда днес и утре в Старосел с участието на експерти от бранша. Включват се представители на Европейската комисия, Министерството на околната среда и водите и учени. Организира се от Българската асоциация по водите. Водният сектор изисква много инвестиции, както за поддръжка,..