Новият политически сезон в Пловдив започна с много неизвестни, все повече въпроси и увеличаващо се мълчание. Какво означава това за управлението на града и как ще се случват нещата при тоталното разбъркване на картите в местния парламент? Отговорите ще търсим от Антон Баев, журналист и главен редакотр на сайта Plovdiv online.
Ще говорим и за случващото се в Народното събрание и предстоящият пети вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков. Опит за възстановяване на имиджи или реално действие за решаване на натрупаните проблеми в страната? По темата ще говорим с доцент Татяна Буруджиева, политолог и университетски преподавател.
Пет дни преди началото на новата учебна година – ще спазят ли пловдивските директори указанието на МОН да се започва учебния процес в по-късен час? За организацията на работа ще говорим с Гергана Аврамова, председател на плодивската организация на Сдруженето на директорите в системата на средното образование и директор на училище „Христо Г. Данов“ в Пловдив.
Ще ви разкажем и за българския изследователски проект “PlantaSYST”, който е сред най-успешните европейски инициативи с принос за конкурентоспособна и интелигентна Европа. Какво означава тази номинация за България това ще научим от професор Цанко Гечев, координатор на проета и директор на Център по растителна системна биология и биотехнолгии.
Пловдив от днес се превръща в „Сцена на кръстопът“. Международният театрален фестивал, чийто основоположник е Стефан Данаилов, се открива за 29-а поредна година, като домакин е Пловдивският драматичен театър. Повече за фестивала и акецнитет от него ще научим от Съюзанна Арутюнян, директор на пловдивския театър.
В „Добро утро, ден!“ си припомняме гостуването на журналиста Румен Стоичков, дългогодишен водещ на предаването „Нощен Хоризонт“.
Вторник сутрин - теми с продължение и коментари на важните събития в Пловдив и страната. Европейската прокуратура разследва Община Пловдив по подозрения за измами с обществени поръчки, свързани с подобряване на градските зелени и обществени пространства в Пловдив. Става въпрос за реализирания проект в предишния мандат за близо 3 милиона лева за ремонт..
Шекспировата комедия „Много шум за нищо“ забавлява зрителите вече четири столетия. Във високотехнологичния 21-век „забавленията“ се пренасят на други „сцени“, но свързаните с тях емоции остават. Мнозина ги определят като „буря в чаша вода“. За „шума“ и „водата“ ще говорим в програма „Ден след ден“ в днешния понеделник“. Ето и темите : От рано тази..
Почти на финалната права на октомври споделяме следобедът си с Вас :))) и Ви отправяме покана за "Страшно забавно Хелоуин парти" :)) Куиз, конкурс и танци са предвидили организаторите от НЧ "Мустафа Кемал Ататюрк" в Пловдив. На 31 октомври ще очакват всички, които се осмеляват да бъдат част от "най-зловещото приключение" :))) Входът е свободен! Сердар..
Новата седмица с темите на програма "Точно днес": - Какво от политическото говорене може реално да доведе до резултати, как ще се случва преформатирането на властта, говорим по темата с политолога доц. Борис Попиванов, преподавател в Софийския университет. - Народният представител от БСП - Обединена левица Иван Петков ще представи визията на партията му..
Днес в предаването посрещаме Красимир Лозанов от ИК “Жанет 45”. Той ще бъде нашият специален литературен гид в света на книгоиздаването, който ще разкаже за най- значимите заглавия от последните три месеца , както от българската , така и от преводната литература. За най- впечатляващите автори, завоювали успех сред четящите българи по време..