В утрото на един от най-светлите християнски празници – Вяра, Надежда и Любов, ще говорим за актуалните теми в държавата, но няма да забравим и културните събития, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа:
Депутатите днес дебатират по петия вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков на тема „Вътрешен ред, правосъдие и завладяната държава“, внесен от ПП-ДБ, МЕЧ и депутатите на Ахмед Доган. Предизвестен ли е резултатът от него? Депутатът от Продължаваме промяната – Демократична България Йордан Иванов с отговор на този въпрос.
За благородството да помагаш ще стане въпрос точно в деня на вярата, надеждата и любовта. Над 260 хиляди лева събра инициативата „Нощ на ангелите“, а днес тя продължава и с включването на 150 пловдивски заведения. Как те ще допренесат за събиране на средства за млади хора, които имат нужда от лечение? Това ще научим от Зорница Танева, председател на Фондацията „Нощ на ангелите“.
Ще говорим и за хората с репродуктивни проблеми, за които днес Клиниката по ендокринология и болести на обмяната към УМБАЛ „Свети Георги“ отварят врати за безплатни прегледи. За целта на кампанията ще научим от доктор Екатерина Бабаджанова.
И културните теми от деня:
Есенното издание на „Дни на музиката в Балабановата къща“ се открива с уникален концерт в Пловдив. Акцентите в програмата ще ни представи артистичният директор на фестивала Мила Павлова.
Точно днес ще чуете и интервю на Димитър Владимиров с актрисата Алисън Дешан, която участва в спектакъла "Разстоянието" – едно заглавие от най-стария театрален фестивал в Европа „Авиньон“, Франция, който гостува на „Сцена на кръстопът“.
В последната седмица на ноември ни гостува Александър Богдан Томпсън . Той е сценичният фотограф на Държавна опера - Пловдив. Свързан е по наследство с музикалното и танцово изкуството, баща му - американец е бил оперен певец, майка му е българска балерина, танцувала в Пловдив и Германия. Фотограф и музикален изпълнител. Завършил е поп и..
В днешното издание на „Вход свободен“ ви срещаме с Георги Терзиев – художник, астролог, пътешественик и преподавател по рисуване. Той представя своята 38-ма самостоятелна юбилейна изложба акварели, включваща 36 непоказвани досега творби, както и премиерата на новата си книга „Приключения от Европа, Арабска Азия и Западна Африка“. Откриването е..
България е в безпрецедентна ситуация, след като проектът на бюджет 2026 беше изтеглен. Какви са рисковете? Отговорите търсим в последното работно утро на ноември. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Има ли шанс новият бюджет на държавата да бъде приет до края на тази година и какво ще се случи, ако това не бъде направено? За..
Могат ли протестите да променят ситуацията в държавата? Въпросът идва след снощното бурното недоволство в София и днешния отзвук за преработка на проектобюдежета. А отговорите са някъде между силата на обществото и слабостите на политиците. Търсим ги с психолога д-р Пламен Димтров в първия разговор в следобедната програма "Ден след ден" този четвъртък...
Днес, независимо от облаците и дъжда, сме решени да разсеем есенното униние с решителната подкрепа на режисьора Ивомир Игнатов- Кени, който ще ни гостува лично в студиото на Радио Пловдив. Той ще ни осветли относно предстоящото събитие “Отворени врати Театър Хенд” и сме уверени, че най- подходящото място за огласяване на такива мероприятия е..