Царската къща в село Баня вече има нов собственик. Симеон Сакскобургготски е продал имота на бизнесмена Георги Самуилов. Сделката е била финализирана преди около десет дни, като стойността ѝ е приблизително два и половина милиона лева.
Отчисления от продажбата вече са постъпили в бюджета на община Карлово под формата на тримесечния данък за придобиване на имущество, потвърдиха от местната администрация.
Купувачът Георги Самуилов е известен предприемач, собственик на рафинерията в село Белозем и дългогодишен участник в петролния бизнес у нас.
Царската вила в Баня е построена през 1929 година от цар Борис Трети и е един от първите имоти, върнати на наследниците му – Симеон Сакскобургготски и сестра му Мария Луиза – през 2000 година, малко преди Симеон да стане министър-председател.
С продажбата на имота се поставя нова страница в историята на сградата, която остава емблематична част от архитектурното и културното наследство на региона.
Жителите на Баня са разочаровани от продажбата, искат свободен достъп поне до част от имота
Двама души са задържани в Ракитово, след като нанесли побой на свой съгражданин, който починал по-късно в болница- Случката се разиграла преди в местност край Ракитово, където собственик на стопански постройки открил трупа на 63-годишен мъж от Пещера, работил при него като пастир. На мястото незабавно пристигнали екипи на полицейския участък..
Четирима мъже са задържани за участие в организирана престъпна група за пране на пари в Пловдив. Обвиняемите са на възраст от 22 до 59 години. От домовете им в "Столипиново" били иззети големи суми пари - над 180 000 лева и 640 000 евро, както компютри и телефони. Разследването сочи, че част от обвиняемите са се занимавали с набиране на..
Пазарджишката полиция разкри 32-годишен мъж , който е купувал гласове в село Говедаре в навечерието на предстоящите избори за общински съветници в Пазарджик. След като събрали данни, че мъжът предлага пари на граждани, за да ги склони да упражнят правото си на глас за определен кандидат за общински съветник, служители на Икономическа полиция..
Десетки лекари, медицински сестри и служители на УМБАЛ-Пловдив протестираха днес пред сградата на болницата в подкрепа на досегашния изпълнителен директор д-р Динчо Генев. Те не искат да приемат новия изпълнителен директор на лечебното заведение д-р Йовко Червенков, назначен от здравното министерство след проведен конкурс. На него се явиха..
Първият по рода си европейски иновационен хъб за дигитална трансформация на комуналния сектор ще бъде представен днес във филиала на Техническия университет в Пловдив. Форумът UDIH 4 EU събира водещи експерти от водния сектор и енергетиката, представители на държавни институции, академичните среди и бизнеса. Обединява ги темата за..