Кола падна в подлеза на сп. "Явор" на бул. "Осми Приморски полк" във Варна. Инцидентът е станал малко преди 20 часа, потвърдиха от полицията. Автомобилът, с добричка регистрация, е бил управляван от 23-годишен мъж. Той е с леки наранявания, откаран е с линейка в болнично заведение. Стълбите на подлеза са потрошени, а парапетът е откъснат. Автомобилът е ударил и уличен електрически стълб. Екипи на полицията, пожарната и елетроразпределителното дружество обезопасяват района. Няма други пострадали при инцидента. Изясняват се причините, довели до катастрофата. Пробите за алкохол в кръвта на шофьора са отрицателни.
Три седмици поред Николай Колев продава яйца на фермерския пазар в Добрич на производствена цена. Идеята му е едновременно своеобразен протест срещу нелоялните търговски практики и жест към потребителите, на които дава възможност да получат пресен и качествен продукт на достъпна цена. В рамките на по-малко от един час производителят успява да..
Агенция "Пътна инфраструктура" обяви обществена поръчка за избор на изпълнител за изготвяне на технически проект и строителство на третия участък от АМ "Русе - Велико Търново" между Бяла и Велико Търново. Общата дължина на отсечката е близо 60 км. Оферти могат да се подават до 13 май т.г. Трасето е разделено на три подучастъка и съответно поръчката е в..
Отлагат за събота предвидения за днес "Протест в защита на живота и животните и срещу всички, които проявяват жестокост!" заради обявения Ден на национален траур в страната в знак на съпричастност към трагедията в Сверена Македония, съобщават организаторите. Акцията ще се проведе в събота от 10,30 часа, пред Съдебната палата на пл. "Независимост"..
За неетично отношение, за грубо потъпкване на Закона за училищното и предучилищното образование, за натиск върху учители и ученици, и за остарели методи на преподаване сигнализираха три учителки. За кратко те са били част от колектива на Пета гимназия с преподаване на чужди езици „Йоан Екзарх“ във Варна. Назначените проверки от Регионалното..
Започва преустройството на Комплекса за социални услуги за възрастни хора „Гергана”. Предстои да бъде направен основен ремонт. Стойността на проекта е 7 милиона и 600 хиляди лева, финансирането е по Националния план за възстановяване и устойчивост, без участие на Община Варна. Целта е да се подобрят условията за живот на..
Министърът на правосъдието Георги Георгиев представи промените в Наказателния кодекс, свързани с измъчване на животни. Когато това е заснето и е с цел разпространение и имотна облага, се предвижда между 3 и 10 години лишаване от свобода. Министърът се срещна с неправителствени организации, работещи за защита на животните, предаде БНР. Правосъдният..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов обяви, че пари за изплащане на великденски добавки за пенсионерите ще се намерят. Той уточни, че управляващата коалиция ще реши съвместно в какъв размер ще са добавките и дали всички пенсионери ще ги получат, или само хората с по-ниски пенсии. Това ще зависи и от приходите в бюджета. "Водили..