Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутат от ГЕРБ ми оказваше натиск

Моята оставка е личен избор, но за смяната на директора на РПУ- Първомай имаше натиск от депутат от ГЕРБ. 

Това заяви за Радио Пловдив, бившият директор на ОДМВР Пловдив Пламен Узунов. Той обясни, че докато е бил начело на пловдивската полиция е получавал сигнали за извършени нередности в първомайското управление и затова е назначил проверка.

Той не назова името на депутата, но на въпрос дали това е Методи Андреев, не отрече. Узунов обясни, че народният представител дори е посочил  човек, който  да оглави първомайската полиция след рокадата.

„Нещата ескалираха и той заплаши, че информацията, с която разполага за извършени нередности, ще бъде огласена”, допълни още Узунов.

По думите му Методи Андреев не е пожелал да предостави информацията, с която разполага, за да се извърши проверка на сигналите.

Въпреки това назначих комплексна проверка в РПУ – Първомай, но  не можах да се запозная с резултатите”, обясни още Пламен Узунов.

На въпрос дали е разпънал чадър над първомайския шеф на полицията, както заяви в медиите Методи Андреев, Узунов заяви: „Няма да коментирам обвинения на Методи Андреев и да правя оценки на действията на МВР и Прокуратурата, всичко ще стане ясно след като компетентните органи си свършат работата.”

 „За РПУ- Асеновград не съм получавал сигнали за нарушения и  нямам обяснения за ареста на Димчо Темелков, коментира още бившият полицейски шеф.

Пламен Узунов обясни, че оставката му е личен избор.

”Никой не ме е принудил да  подам оставка. Нямам амбиции да се връщам в системата. Имам други планове." бе категоричен Узунов.  


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Антоанета Василева

Рекорден брой сигнали за тормоз на деца в Интернет

Рекорден е броят на сигналите за престъпления онлайн срещу деца в мрежата, подадени на Горещата линия на  Центъра за безопасен интернет за 2024-а година. 1 750 000 са сигналите, обработени само за миналата година, съобщи Антоанета Василева, координатор на центъра. По думите й в предишни години броят на тези сигнали е стигал до 46 000...

публикувано на 11.02.25 в 15:38
Демира Недева

Две ученички от МГ-Пловдив ще представят проекти в САЩ

Ученичките от Математическата гимназия в Пловдив - Димана Праматарова и Демира Недева ще представят проекти на международния научен инженерен панаир в Охайо, съобщиха от гимназията.  Димана Праматарова от XI "а" клас и Демира Недева от XII "а"  на Математическа гимназия „Акад. Кирил Попов“ са тазгодишните лауреати на Панаира на..

публикувано на 11.02.25 в 11:52
Доц. Николай Димитров

Бойкот на цените ще отпусне напрежението, но за малко

Как балканското недоволство срещу повишаването на цените и спекулата ще се проектира у нас? Според  социалния психолог и университетски преподавател доц. Николай Димитров това недоволство вече е побългарено, при това доста аматьорски.  "Защото, ако в Хърватия недоволството тръгна много мощно от  един журналист, който обяви този протест за..

публикувано на 11.02.25 в 11:17

Не бойкот на веригите, а държавна подкрепа на производителите

Очаквано протестите и бойкотите достигнаха и до България. Опасявам се обаче, че тези инициативи няма да доведат до такова намаляване на цените, както отчитаме намаляване на броя на касовите бележки.  Теорията и практиката е доказала в годините, че намеса в пазарните отношения в условията на пазарна икономика трудно може да доведе до нещо,..

публикувано на 11.02.25 в 09:10

Хората с множествена склероза с улеснен достъп до лечение

Улеснява се  лечението на хора с Множествена склероза и п рез тази година 3200 души с увреждания ще получат високотехнологични помощни средства. Това съобщи в програма "Точно днес" Здравка Цветарска, председател на Фондация „МС – Заедно към върха“.  Тя уточни, че добрите новини са от Първия национален форум за хората с МС, който се..

публикувано на 11.02.25 в 07:06