"Точно днес" на 11 декември с темите на седмицата: от реформата до оставката в съдебната система.
Наш събеседник е адвокат Велислав Величков от Инициативния комитет на Инициативата "Правосъдие за всеки". С него коментираме как депутатите приеха промените - гаранция за начало на нов съдебен ред, защо Христо Иванов избра отстъпление пред действие, и защо се заговори за прокурорска република.
Безпокои ме това, което става в държавата, а кризата вдясно е функция на процесите в държава, в която не работи провосъдната система. Това каза пред Радио Пловдив Велислав Величков.
По думите му случилото се в пленарна зала с приемането на промените в основния закон, съответно разделянето на депутатите от РБ в това гласуване, категорично не е приятно.
Това е срамно за хората като личности да го направят, а камо ли за народни предсатвители, които са приели ангажимент пред избирателити си да проведат съдебдна реформа, коментира още Величков.
Нашата прокуратура не е променяна близо 70 години, ние продължаваме да си живеем в комунизма, по отношение на прокуратурата, каза още Велислав Величков. Той смята, че резулататите от нейната дейност са нулеви, що се касае за борбата с организираната престъпност, корупцията и престъпленията, извършени от висши държавни лица.
Водният дефицит вече не е изключение, а нова реалност. Страната ни е близо до трайна водна криза. Според проф. Емил Гачев от БАН България е в такава географска позиция, че тенденцията е към засушаване. През последните 4 години пролетните валежи в България са значително под нормата, а през юни количествата падат до едва 30% от..
Жалба до ВиК Пловдив за системна липса на питейна вода са изпратили жители на село Свежен, община Брезово. Приложена е и подписка с искане за спешни мерки и яснота кога ще се реши проблемът не само с безводието, но и с качеството на водата. Според жителите на средногорското село водата се спира без да има оповестен график, а когато се пусне е..
Увеличението на цените на имотите вече е факт. Няколко инвеститора ми заявиха, че още от сега вдигат стойността на това, което предлагат с между 5 и 15%. Това коментира Мирослав Язов, експерт по сделки с недвижими имоти, половин година преди влизането ни в еврозоната. Според него от средата на септември хората, които все още имат..
Как на практика еврото ще влезе в касите на ресторантьори и хотелиери, какви са въпросите, които търговците си задават за наличността, за рестото, за касовите апарати, за разговорите с клиентите и с контролните органи? Според Тони Симидчиева - собственик на хотел и ресторант, и председател на Регионалната занаятчийска камара - Пловдив,..
Вотовете на недоверие сега заменят цикъла на предсрочни избори, в който бяхме влезнали, смята социологът от "Алфа рисърч" Павел Вълчев. Това, по думите му, сплотява опозицията, но не можем да кажем, че то носи съществена промяна, защото промяна на електоралните нагласи няма. Той отбеляза, специфичното в този момент и то е, че опозицията е от две..