Министърът на културата Вежди Рашидов разпореди на Главна дирекция „Инспекторат за опазване на културното наследство“ да извърши съвместно с община Калояново проверка на случая със срутената черква „Свети Георги“ в пловдивското село Черноземен. Инспекторите трябва да дадат и предписания за съхраняването на храма. 168- годишната църква е паметник на културата с историческо значение.
Георгиев ще настоява и за среща с митрополита, на която да бъдат изяснени претенциите му около ремонта на храма „Свети Георги“.
От укрепване се нуждае и камбанарията на храма, по която има пукнатини. За да няма инциденти до старта на ремонта районът е обезопасен. На място патрулира общинска полиция и екип на СОТ.
Двама души са задържани в Ракитово, след като нанесли побой на свой съгражданин, който починал по-късно в болница- Случката се разиграла преди в местност край Ракитово, където собственик на стопански постройки открил трупа на 63-годишен мъж от Пещера, работил при него като пастир. На мястото незабавно пристигнали екипи на полицейския участък..
Четирима мъже са задържани за участие в организирана престъпна група за пране на пари в Пловдив. Обвиняемите са на възраст от 22 до 59 години. От домовете им в "Столипиново" били иззети големи суми пари - над 180 000 лева и 640 000 евро, както компютри и телефони. Разследването сочи, че част от обвиняемите са се занимавали с набиране на..
Царската къща в село Баня вече има нов собственик. Симеон Сакскобургготски е продал имота на бизнесмена Георги Самуилов. Сделката е била финализирана преди около десет дни, като стойността ѝ е приблизително два и половина милиона лева. Отчисления от продажбата вече са постъпили в бюджета на община Карлово под формата на тримесечния данък за..
Пазарджишката полиция разкри 32-годишен мъж , който е купувал гласове в село Говедаре в навечерието на предстоящите избори за общински съветници в Пазарджик. След като събрали данни, че мъжът предлага пари на граждани, за да ги склони да упражнят правото си на глас за определен кандидат за общински съветник, служители на Икономическа полиция..
Десетки лекари, медицински сестри и служители на УМБАЛ-Пловдив протестираха днес пред сградата на болницата в подкрепа на досегашния изпълнителен директор д-р Динчо Генев. Те не искат да приемат новия изпълнителен директор на лечебното заведение д-р Йовко Червенков, назначен от здравното министерство след проведен конкурс. На него се явиха..