Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отваряме "прозореца" на 21 октомври в 6 сутринта

“От първо лице за Георги Марков“ в Пловдивския университет.  Тази среща  от проекта „Уроци от миналото: kакво се случи преди ’89-та?”  представя Тони Николов, модератор на срещата , в която ще участват Румяна Еберт приятел и преводач на Георги Марков, и  Димитър Бочев , работил с  него в радио Дойче веле.

Кога  да се изпълнява държавният химн,  трябва  ли в училище да се изучава държавният герб и другите държавни символи – темата за първи път като самостоятелно монографично научно  изследване в българската правна наука за шестте държавни символи,  е в книгата на доцента по право  Христо Паунов. 

„Грамотни ли сме?“ – това проверява състезание между над 1500  пловдивски ученици. За кампанията на общинския отдел“ Образование“ и  Общински детски комплекс“ е репортажът на Живка Танчева.  

В деня на празника на Смолян  „Точно днес“ гост  е кметът Николай Мелемов. А малко позната и интересна история за Освобождението на Родопите разказва Зоя Начева директор на Държавен архив - Смолян.

За  националния празник на Унгария, свързан със събитията от 1956-та година и две балетни унгарски постановки в София и в Пловдив е разговорът с  Дьорди Димитров съветник към посолството на Унгария у нас и директор на Унгарския културен институт в София. 

Покана за 80-годишнината на хора на слепите " Академик Петко Стайнов", която  ще бъде отбелязана в петък в залата на Националния център за рехабилитация на слепите в Пловдив, на ул."Ландос" 24. Маестро Стоян Бабеков е композитор и най- дългогодишен диригент на хора.Той ще представи и колекция от 20 компактдиска с цялостния творчески път на хора.

Събеседник в програмата е Дьорди Димитров съветник към посолството на Унгария у нас и директор на Унгарския културен институт в София. Разговорът с нея е по повод националния празник на Унгария, свързан със събитията от 1956-та година и две балетни унгарски постановки в София и Пловдив.

"Отваряме" и уикенда в Карловска община, която ще бъде център на два кулинарни празника - 30-ти юбилеен празник на картофа в Клисура и първо издание на празник на зелето в село Дъбене.

Слушайте ни. „Точно днес“. На 21 октомври. От 6 до 9.30 часа. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Добро утро, ден!" с Надежда Тодорова

Тази седмица в рубриката „Добро утор, ден!“ ни гостува Надежда Тодорова, щастлива и горда майка на две прекрасни специални дъщери - Вяра (със синдром на Даун) и Румяна (осиновена). Казва, че пътят й към всяка от тях не е бил лесен, но това, че ги има са поредното доказателство, че вярата, любовта и борбата правят чудесата възможни.   "Дъщеря ми..

публикувано на 20.01.25 в 11:03

В "Срещите" разговор за големите имена в изкуството

Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа.  Бъдете с Радио Пловдив.

обновено на 23.11.24 в 09:00

"Добро утро, ден!" с Антония Маринова - Крейзи

Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..

публикувано на 24.09.24 в 07:53

Живко Петров в "Добро утро, ден!"

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..

обновено на 05.12.23 в 15:15

Инж. Минко Кръстев в "Добро утро, Ден"

За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес  на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..

обновено на 14.07.23 в 14:55