Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

"Точно днес" - изпращането на малкия месец

Снимка: People of Plovdiv

В кратката работна седмица, преди празника на Освобождението в програма "Точно днес" на 27 февруари търсим посоките на нашето обединение. За здраве, образование, култура и ... екология.

Д-р Кирил Еленски, който присъства на извънредния събор на БЛС ще каже как ще ни лекуват общопрактикуващите лекари без да ги глобяват, ако пациентите им не са здрави; той ще скицира и приетата рамка на НРД 2017 и ще обясни защо само колегите му от Спешната помощ излизат с протестна декларация.

Конфликтите в Труд продължават, в понеделник ще има нарочна среща организирана от Централата за биогаз, защото жители на селото периодично се оплакват от миризми. Антоанета Петричанска в аванс говори с кмета и представители на ръководството на фирмата, които ни поканиха: В понеделник ще ви бъдат показани откритите от нас засега пет източника на замърсяване. 

И още от акцентите на деня:

В Пловдив започва международния симпозиум "Консервация и реставрация на мозайки", повече за презентирането на Голямата базилика ще разкаже доц. Елена Кантарева -Дечева от АМТИИ.

За Япония ще разкаже заместник-кметът Амелия Гешева, която бе сред 16 представители на 10 Европейски столици на културата, които бяха на работно посещение в Страната на изгряващото слънце по покана на партньорите от EU-Japan Fest Japan Committee.

В зона "Култура" на Радио Пловдив гостува режисьорът Крум Филипов за най-новата му постановка "Балада за Георг Хених" по Виктор Пасков. Това е първото поставяне на театрална сцена на баладата за майстора на цигулки Георг Хених, която е добре позната от филма "Ти, който си на небето". 

В Пловдив само днес ще гледаме спектакъла "Невястата", за който в детайли следяхме подготовката. Повече от кореспондента ни в Смолян Радостина Чернокова.

И ...за да напомним, че образованият е призван да учи поне още 4 години след средното училище, ще отведем абитуриенти и родители на поредната Кандидатстудентска борса в Пловдив с нашия гид проф. Анна Аладжиджиян.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Добро утро , ден!" с д-р Андрей Неутов

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува  един от водещите кардиохирурзи д-р Андрей Неутов, завеждащ на новото отделение по кардиохирургия в УМБАЛ "Пълмед". В Пловдив го води професионалния  път, а в България за първи път пристига през далечната 2001 година по лична покана на проф. Александър Чирков.  Идва за да специализира - първо..

публикувано на 26.11.24 в 11:54

В "Срещите" разговор за големите имена в изкуството

Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа.  Бъдете с Радио Пловдив.

обновено на 23.11.24 в 09:00

"Добро утро, ден!" с Антония Маринова - Крейзи

Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..

публикувано на 24.09.24 в 07:53

Живко Петров в "Добро утро, ден!"

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..

обновено на 05.12.23 в 15:15

Инж. Минко Кръстев в "Добро утро, Ден"

За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес  на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..

обновено на 14.07.23 в 14:55