Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ден след ден" между бедността и футболното хулиганство

Снимка: БТА / Архив

Около 30 % от българското население или почти всеки трети живее в сериозен риск от бедност, сочат данни от анализа на Евростат за 2017 г. Отнесени към населението на страната, цифрите означават, че около 2,1 милиона българи имат сериозни материални лишения. Все пак европейската статистика отчита подобрение, в сравнение с 2010 г., когато делът на хората в бедност е бил 46 %. Фактите извън статистиката ще коментираме с Ваня Григорова, експерт към КТ „Подкрепа“.

Тази вечер е поредната футболна среща от полуфиналите за Купата на България между отборите на „ЦСКА – София“ и „Левски“. Мачът е точно седмица след тежкия инцидент на националния стадион, когато футболен фен хвърли бомбичка и рани двама полицаи, един от които – тежко.

Нов закон против футболното хулиганство се подготвя с усилени темпове и се очаква да влезе в пленарна зала до 2 месеца. Това съобщи председателят на Парламентарната комисия за младежта и спорта Славчо Атанасов, който е и пловдивски депутат. Темата коментираме с народния представител и с Васко Димитров от Синдикалната федерация на служителите в МВР (СФСМВР), които днес стартираха кампания под мотото „Не на насилието по стадионите“.

Жителите на панагюрското село Попинци са готови на протест, притеснени от инвестиционни намерения на „Асарел Медет“ АД в близост до вододайната зона на селото. По темата говорим с кмета на селото Стоянка Ставрева.

Министерството на здравеопазването публикува проекта за Националната здравна карта за обществено обсъждане. Как Пловдив и областта ще бъдат осигурени със здравни грижи, провери Елена Крушкова.

21-то издание на международния панаир на учебните предприятия „Млад предприемач“ се провежда в Пловдив. За него разказва Живка Танчева.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Константин Константинов в "Добро утро, ден!"

Художникът Константин Константинов ще стане на 40 години след броени дни. Призванието си е открил лесно, малката му дъщеря казва: „В нашето семейство художниците сме аз, татко и дядо!“. Съвсем скоро той показа изложба в София, догодина в Пловдив. Реализирал е над двадесет самостоятелни изложби на престижни места в България и в чужбина, като дебютът..

публикувано на 16.06.25 в 10:46

"Добро утро, ден!" с Елена Кристиано

Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ни гостува Елена Кристиано, собственик на една от най-успешните компании в сферата на красотата. За себе си казва, че е успяла да намери баланса между кариерата и личния живот. А за нея те вървят ръка за ръка вече 30 години. Съдбата и е преплетена с Италия, модата и индустрията за красота. Нейната любов към Италия..

обновено на 04.04.25 в 17:08

Професор Станимир Кабаиванов гост в "Добро утро, ден!"

Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...

обновено на 29.03.25 в 08:44

Борис Стоилов в „Добро утро, ден“

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден“ ни гостува пловдивчанинът Борис Стоилов. Завършва графика, но от 1990 година работи като илюстратор на книги. Илюстрации прави не само за български издания, но и за канадски, американски. Направил е хиляди корици на успешни книги и рисунки към тях – сред тях са „Малкият принц“, „Барон Мюнхаузен“, „Ян..

обновено на 22.03.25 в 09:30

В "Срещите" спомен за писателя Рашко Сугарев

Тази събота "Срешите" ви предлагат спомен за писателя Рашко Сугарев - 30 години от смъртта му. Ще чуете и  малка част от едно от неговите последни интервюта. Гостува проф. Инна Пелева. 

обновено на 22.03.25 в 09:28