Горещо време и горещи страсти. Така навлизаме в лятото. С продължаващи протести и недоволство на майки на деца с увреждания, а от днес и на метеоролозите. И с готвен вот на БСП към кабинета.
Това са част от темите в програма „Ден след ден“.
До 17часа ще чуем Адриана Стоименова, зам. председател на Националния съвет за интеграция на хората с увреждания към МС и депутата от ДПС Хасан Адемов, председател на парламентарната социална комисия.
Пловдивската тема е под знака на първия Пловдивски икономически форум, който премиерът Бойко Борисов откри.
Над 80 опитни експерти и министри от кабинета ще дискутират в два дни предизвикателствата пред икономическия растеж, иновативни корпоративни социални практики в частния сектор и ще очертаят действия за по-конкурентни и включващи икономически политики в България и Югоизточна Европа. Репортажът е на Емил Костов.
Апелативният съд отмени присъдата, с която бившата кметица на пловдивския район „Централен“ Райна Петрова бе призната за невинна и върна делото за повторно разглеждан. Интервю на Антоанета Петричаска със защитника на Райна Петрова адвокат Красимир Елдъров.
И още теми:
Как да се реши проблемът с бездомните кучета? Петиция от името на 18 български организации за защита на животните постави въпроса в Европейския парламент. Подкрепиха ги и български евродепутати. Какво предстои? Говорим с Грабриела Пападопова председател на сдружение „На ти с природата“.
Какво отчита първият индекс за безопасно шофиране у нас? Как проучването на обобщената самооценка на поведението и реакциите на шофьорите на пътя в рутинни и рискови ситуации ще помогне да подобрим безопасността на пътя. Питаме Боян Кутевски от изследователската агенция извършила проучването.
Директорът на Драматичен театър – Пловдив, Сюзанна Арутюнян-Василевска, ни гостува тази седмица в „Добро утро, ден!“. Тя е родена в Ереван, Армения. Завършва специалност „Пиано“ в НУМТИ „Добрин Петков“, а след това и „Педагогика на обучението по музика“ в АМТИИ.През 2018 г. придобива академична длъжност „доцент“ по специалност „Артмениджмънт..
Тази събота "Срешите" ви предлагат спомен за писателя Рашко Сугарев - 30 години от смъртта му. Ще чуете и малка част от едно от неговите последни интервюта. Гостува проф. Инна Пелева.
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..
Гримът на Фьодор Шаляпин като Мефистофел в операта „Фауст“ на Гуно обобщава много представи за образа на Дявола. Червена кожа, зловещ профил, гърбав нос, изпъкнала долна челюст и рядка козя брадичка, строг поглед. Няма рога, копита и опашка, но и не трябва - кой би допуснал такъв тип в къщата си. BNR podcasts · Великите европлеци -..