Днес започва националната кампания за безопасност на пътя «Карай си спокойно!», насочена предимно към младите водачи.
Тази кампания е с позитивни послания, на които се разчита да въздействат. Без санкции и глоби. Донякъде помагат, но само частично.
Заслужават ли 20-те минути безумната скорост и рисковото изпреварване? И с колко по-рано ще пристигнете ?
Тодоров каза, че за въздействие особено към младитие, разчитат на 20 билборда, които са разположени на автомагистрала Тракия. Те са с три изображения. На едното е тичащ гепард и надпис, че гепардът тича с 120 км. в час, те.е идеята е - не карай с повече от 120 км. На второто изображение многорък октопод държи в пипалата си напитки и храна, като посланието е не бързай, всичко това те очаква. И третото изображение е картина на море и запушена тапа в него, като идеята е - не бързай, морето няма да изтече.
Инициативата е своеобразно продължение на Световната кампания за пътна безопасност под егидата на Младежката организация към ООН за пътна безопасност която Асоциацията заедно с Министерството на регионалното развитие проведе успешно през 2014 г. в България, и която беше в подобен контекст.
Тодоров посъветва всички, които са пострадали от "Олимпик" и са с изтекли застраховки, да направят веднага нови, защото това може да се окаже много полезно. Според него, ще има обезщетения на пострадалите, но случаят е доста объркан, и това ще се случи след много време.
Цялото интервю с Владимир Тодоров е в звуковия файл.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..