Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За политическите циркове на четвъртъка в "Ден след ден"

| обновено на 13.09.18 в 14:55

Пореден политически цирк предложи четвъртъкът. От две седмици мнозинството ни подгряваше за рокадите в МС след трагедията край Своге, които бяха първа точка в пленарното заседание на НС.

И така и тази точка не се случи, тъй като президентът не е подписал указа за освобождаването на Младен Маринов като главен секретар на МВР и така той не може да бъде избран за министър на МВР, каквото е предложението на премиера Бойко Борисов. А Румен Радев е в Рига за среща на държавните глави от групата Арайолуш, чийто домакин бе Пловдив през 2016 година.

За старта на политическия сезон и ударите под кръста с привкус на водевил в „Ден след ден“ ще говорим с колегата Иво Инджев – автор на книгата „Президент на РБ“.

Мащабен инфраструктурен проект е на вниманието на местния парламент в Пловдив – съветниците дадоха „зелена светлина“ за транспортния пробив под Централна гара, който ще осигури пряка връзка между Центъра и Кючука. Повече очаквам от Димитър Владимиров.

Премиерът Бойко Борисов обеща 10% увеличение на заплатите на всички в бюджетната сфера – за икономическите ефекти и рефлекса върху икономиката ще е разговора с експерта Мартин Димитров.

Ръководството на БАН предлага Костадин Ганев за временно изпълняващ длъжността директор на института, докато се реши неговото бъдеще и ще бъде ли прехвърлен под шапката на МОН. Ще има ли протести, след като синоптиците искаха за директор да бъде възстановен проф. Христомир Брънзов. 5 дни до края на прогнозите, четем на сайта на НИМХ – по темата очаквайте включване от централата на института след новините в 16 ч.

За проблеми в пожарната в Асеновград ще е репортажа на Емилия Куюмджиева.

Протести се очакват на празника на Светия кръст на Кръстова гора – от мястото очакваме включването на Елена Крушкова.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Какви ще са фразеологизмите след приемането на еврото?

Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието.  В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали.  Така например използваме изразите “Нямам..

публикувано на 23.07.25 в 11:39

Баните борят демографската криза със стипендии за образование

Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край.   От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..

публикувано на 23.07.25 в 10:50

Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране до август

Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира  Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..

публикувано на 23.07.25 в 10:27
Теодор Славев

Протестите са оздравителни за обществото и политиците

Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес"  потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика.   " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за  политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..

публикувано на 22.07.25 в 11:00

Финалните проучвания в пещера "Чая" започват от 4 август

Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов .  Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..

публикувано на 22.07.25 в 09:45