Еврадепутатът от ЕНП Светослав Малинов в интервю за Радио Пловдив заяви, че очаква европейските избори да доведат до предсрочни парламентарни избори у нас.
Европедутатът припомни, че у нас това се е случвало на евроизборите през 2014 година.
Малинов заяви, че евроизборите у нас ще бъдат тест не само за управляващата ГЕРБ, но и за партия Демократична България, която той представлява, и са възможност за гражданите да се види има ли сформирано ново мнозинство.
По темата за влизането на България в еврозоната, Малинов каза, че не съмнява, че това ще се случи, но в близките 5-7 години не виждам как това може да стане. Изцяло зависи от нас, от нашата сила на реформите и политика на управление. Защото в последните години, от ГЕРБ не можаха да убедят европейските ни партньори, че сме готови.
Според него, ЕНП е с най-големи шансове да постигне най-висок резултат на евроизборите, но не това е най-важното, а това, че в следващия ЕП ще има най-голямото проевропейско мнозинство - около три четвърти и по-силна и единна Европа.
Малинов коментира и темата за национал-популистките движения в Европа. Вълната отмина и сега няма засилващи се национал-популистки движения в Европа.
ЕС след Брекзит ще бъде по-малък, но по-силен, каза още евродепутатът- в този момент никой не може да каже каже какво точно решение ще вземе Великобритания за Брекзит. Нито политическия им елит, нито Тереза Мей, защото Споразумението е подписано от английското правителство, но не е гласувано от парламента. В страната има политическа криза, но тя още не се е разразила силно. Ще зависи от окончателното решение.
По въпроса за освободените от Великобритания депутатски места след Брекзит, които ще се разпределят между държави като Румъния и Полша, но не и за България, Малинов поясни, че България не само че не е ощетена, но и дори е надценена. Той заяви, че най-потърпевши в такива случаи са най-големите държави.
Цялото интервю със Светослав Малинов е в звуковия файл.
Около гръцкия остров Санторини н аблюдаваме доста интензивна поредица от земетресения с магнитуд между 4 и 5 по Рихтер. През последните два дни са регистрирани 15 труса с матнитуд 4 . Епицентърът не е на Санторини , обхванати са няколко острова. Голямата част от трусовете са в морето , но се усещат на островите. Това заяви пред..
Поръчката на общината, която трябваше да надгради системата на "Индра" за управление на градския транспорт и трафика въобще не е това, което ни се обясняваше през 2023-та година. Това ни стана ясно от доклада на заместник - кмета Ерол Садъков, коментира общинският съветник от ДБ Владимир Славенски, който е член на транспортната комисия в ОбС...
Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски. „Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските..
В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..
Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Според председателя на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова за последните десет години, откакто през 2014 година бе приет сегашният Изборен кодекс, в него са направени почти 80 предложения..